<p>16 ივნისს ზაგრებში (ხორვატია) დაიწყო მოფარიკავეთა ევროპის ჩემპიონატი, რომელშიც ქართველთაგან მხოლოდ მოხმალავე ვაჟები იასპარეზებენ <br> 16 ივნისს ზაგრებში (ხორვატია) დაიწყო მოფარიკავეთა ევროპის ჩემპიონატი, რომელშიც ქართველთაგან მხოლოდ მოხმალავე ვაჟები იასპარეზებენ.</p><p>მთავარი მწვრთნელის - მერაბ ბაზაძის ხელმძღვანელობით, 17 ივნისს, გამთენიისას, ევროპისკენ აიღო გეზი საქართველოს ნაკრებმა.</p><p>ჩვენი ქვეყნის სპორტულ ღირსებას დაიცავენ ახალგაზრდებში 2013 წლის ევროპის ჩემპიონი სანდრო ბაზაძე, 23-წლამდელებში შარშანდელი ევროპის ბრინჯაოსპრიზიორი ბექა ბაზაძე და კადეტებში 2010 წლის მსოფლიოს პირველობის მესამეადგილოსანი მიხეილ მარდალეიშვილი.</p><p>19 ივნისს ქართველი მუშკეტერები ინდივიდუალურ პირველობაში მოსინჯავენ ძალებს, 21-ში კი გუნდური მედლებისთვის იბრძოლებენ.</p><p><em>"ბიჭები კარგად არიან მომზადებულნ</em><em>ი, თუმცა, ვფიქრობ, ჩვენს ახალგაზრდებს გამოცდილ მეტოქეებთან გამკლავება გაუჭირდებათ.</p><p>ამის მიუხედავად, ერთ-ერთი მათგანი 16 საუკეთესოში აუცილებლად უნდა მოხვდეს. რაც შეეხება გუნდურ შეჯიბრებას, სასტარტო შეხვედრა უნდა მოვიგოთ, რომ მეოთხედფინალში გავიდეთ.</p><p>მეტოქეებთან 3 სპორტსმენით გამკლავება გადავწყვიტეთ, რადგან 5 აგვისტოს უნგრეთში მსოფლიოს ჩემპიონატი დაიწყება.</p><p>იქ კი ოთხკაციანი გუნდით გავემგზავრებით. იმ შეჯიბრებისთვის უკეთ მოსამზადებლად პოლონელებს მოველაპარაკეთ ასპარეზობამდე ვარშავაში ერთკვირიანი ერთობლივი საწვრთნელი შეკრების ჩატარებაზე. ამიტომ ამჯერად თანხები დავზოგეთ"</em>, - გითხრა ზაგრებში გამგზავრების წინ <strong>მერაბ ბაზაძემ</strong>.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>