<p>4 ოქტომბერს კალათბურთის ფედერაციის გამგეობის წევრები ვეტერან კალათბურთელებს შეხვდებიან <br> 1-ელ ოქტომბერს გაიმართა საქართველოს კალათბურთის ფედერაციის გამგეობის სხდომა, რომელზე მიღებული გადაწყვეტილებაც მასმედიას გამგეობის წევრმა პაატა გურასპაულმა გააცნო.</p><p>საქართველოს კალათბურთის ფედერაციის გამგეობის განცხადება:</p><p>შეგახსენებთ, რომ საქართველოს კალათბურთის ფედერაციის (სკფ) გამგეობის 25 სექტემბრის სხდომაზე დადგინდა, რომ საქართველოს კალათბურთის ფედერაციის პრეზიდენტის არჩევნები გაიმართება არაუგვიანეს 2013 წლის 14 დეკემბრისა.</p><p>საქართველოს კალათბურთის ფედერაციის გამგეობა კიდევ ერთხელ იმეორებს და ადასტურებს, რომ გადწყვეტილებები კალათბურთთან დაკავშირებულ საკითხებზე უნდა მიიღოს მხოლოდ საქართველოს საკალათბურთო საზოგადოებამ.</p><p>იმისთვის, რომ სკფ-ის გამგეობამ გამოიტანოს გადაწყვეტილება ფედერაციის პრეზიდენტის არჩევნების თარიღთან და ფედერაციის წესდებასთან დაკავშირებით, აგრეთვე, საარჩევნო ყრილობის დღის წესრიგთან დაკავშირებით, სკფ-ის გამგეობამ ა.წ. 1-ელი ოქტომბრის სხდომაზე დაგეგმა შეხვედრები საქართველოს საკალათბურთო საზოგადოების წარმომადგენლებთან. შეხვედრების გრაფიკი ამგვარია:</p><p><span style="text-decoration: underline;">4 ოქტომბერი</p><p></span>შეხვედრა ვეტერან კალათბურთელებთან (თბილისი).</p><p><span style="text-decoration: underline;">11 ოქტომბერი</p><p></span>შეხვედრა მოქმედ და ვეტერან მსაჯებთან, კომისრებთან, მსაჯ-მდივნებთან (თბილისი).</p><p><span style="text-decoration: underline;">16 ოქტომბერი</p><p></span>შეხვედრა დასავლეთ საქართველოს საკალათბურთო წრეებთან (ქუთაისი).</p><p><span style="text-decoration: underline;">22 ოქტომბერი</p><p></span>შეხვედრა აღმოსავლეთ საქართველოს საკალათბურთო წრეებთან (რუსთავი).</p><p><span style="text-decoration: underline;">4 ნოემბერი</p><p></span>შეხვედრა თბილისის საკალათბურთო კლუბებთან და ბავშვთა საკალათბურთო სკოლებთან (თბილისი).</p><p><span style="text-decoration: underline;">8 ნოემბერი</p><p></span>შეხვედრა თბილისის საკალათბურთო საზოგადოებრივ ორგანიზაციებთან და პროფესიულ კავშირებთან (თბილისი).</p><p><span style="text-decoration: underline;">13 ნოემბერი</p><p></span>შეხვედრა თბილისის მოქმედ და ვეტერან მწვრთნელებთან (თბილისი).</p><p>შენიშვნა: გამგეობისთვის სასურველი შეხვედრის თარიღი საქართველოს ეროვნულ ოლიმპიურ კომიტეტთან დადგინდება სეოკ-თან შეთანხმების შემდეგ.</p><p>მოგვიანებით გადაწყდა პირველი შეხვედრის დრო და ადგილი.</p><p>4 ოქტომბერს კალათბურთის ფედერაციის გამგეობის წევრები ვეტერან კალათბურთელებს შეხვდებიან.</p><p>შეხვედრა გაიმართება სასტუმრო "რედისონის" საპრესკონფერენციო დარბაზში, 16:00 საათზე. ყველა ვეტერან კალათბურთელს, რომელიც დაინტერესებულია ქართულ კალათბურთში დღესდღეობით მიმდინარე პროცესებით, ვთხოვთ, მობრძანდეს აღნიშნულ შეხვედრაზე.</p><p><span style="color: #888888;"></p><p>წყარო: gbf.ge</span></p>