<p>ბათუმის "დინამომ" თურქულ შეკრებაზე ბოლო საკონტროლო შეხვედრა სერბულ გუნდთან გამართა <br> ბათუმის "დინამომ" თურქულ შეკრებაზე ბოლო საკონტროლო შეხვედრა ნოვი სადის (სერბეთი) "ვოივოდინასთან" გამართა და 0:4 დამარცხდა.</p><p>პირველი საგოლე მომენტი დინამოელებმა შექმნეს, როცა "სტანდარტულის" შემდეგ ბურთი კარიდან სამიოდე მეტრში ეულად დარჩენილმა <strong>ბადრი ტეტუნაშვილმა</strong> მიზანს ააცილა. მომენტებით ვერც მეკარესთან პირისპირ დარჩენილმა <strong>ამირან მუჯირმა</strong> და <strong>გიორგი ბერიაშვილმა</strong> ისარგებლეს.</p><p>მაგრამ ეს იყო ეპიზოდები. მთლიანობაში კი, მატჩი სერბეთის ჩემპიონატის მესამეადგილოსნის უპირატესობით მიმდინარეობდა. მეტოქე უპირატესობას ფლობდა მოძრაობასა და სისწრაფეში, პლუს "სტანდარტულებსაც" სახიფათოდ ასრულებდა.</p><p>სერბებმა პირველი გოლი სწორედ კუთხურის გათამაშებით გაიტანეს. მერე ბათუმელებმა უხეში შეცდომა დაუშვეს დაცვაში და მეორე ბურთიც მიიღეს - ფლანგური გადაცემის შემდეგ <strong>სლობოდან ნოვაკოვიჩმა</strong> ლამაზად გაიტანა.</p><p>ამას გარდა, ორჯერ მოუხდა თამაშში ჩართვა <strong>შოთა მამინაშვილს</strong>, როცა ნოვისადელთა შორეული დარტყმები მოიგერია.</p><p>მეორე ნახევარში სერბების სწრაფი კონტრშეტევა შედეგიანად დაასრულა იმავე ნოვაკოვიჩმა.</p><p>მერე ბერიაშვილსაც მიეცა თავის გამოჩენის შესანიშნავი შანსი, მაგრამ... მეკარეს ვერ აჯობა. ასევე უშედეგო გამოდგა <strong>თემურ შონიას</strong> ძლიერი დარტყმა. ბოლოს კი იშვიათი სილამაზის გოლი <strong>ილია რადოვიჩმა</strong> გაიტანა.</p><p><span style="text-decoration: underline;">დინამო:</span> მამინაშვილი - ტეტუნაშვილი, მგელაძე (70. ფარტენაძე), მახარაძე, სუხიაშვილი - შონია, ვარშანიძე (46. ტატანაშვილი), მუჯირი (46. თევდორაძე), ქავთარაძე (62. მაკარიანი), ჭკუასელი - ბერიაშვილი.</p><p>(იბეჭდება მცირე ცვლილებით)</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>