<p>საქართველოს სამოყვარულო ფეხბურთის ასოციაციის პრეზენტაციას ლევან კობიაშვილი და დავით ლორთქიფანიძეც ესწრებოდნენ <br> სასტუმრო "ამბასადორში" საქართველოს სამოყვარულო ფეხბურთის ასოციაციის პრეზენტაციამ იმხელა აჟიოტაჟი გამოიწვია, მას ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი <strong>ლევან კობიაშვილი</strong>, პარლამენტარი <strong>დავით ლორთქიფანიძე</strong>, გულშემატკივრები და არასამთავრობო ორგანიზაციების ხელმძღვანელებიც ესწრებოდნენ.</p><p>მიუხედავად იმისა, რომ სამოყვარულო ფეხბურთის ასოციაცია ახალი დაარსებულია, მისი დამფუძნებლები დიდი ხანია, სხვადასხვა ტურნირის ორგანიზატორებად გვევლინებოდნენ.</p><p>"ჩვენ გვსურს ფეხბურთის განვითარების ხელშეწყობა, ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრება და საზოგადოებაში ფეხბურთის სამოყვარულო დონეზე განვითარება.</p><p>ასოციაცია შეეცდება საქართველოს ყველა რაიონსა და სოფელში არსებული სტადიონების აღდგენას, ნიჭიერი მოთამაშეების აღმოჩენასა და ფეხბურთის პოპულარიზაციას.</p><p>ამ მიზნით წლის ბოლომდე დაგეგმილია ორგანიზაციებს შორის სამოყვარულო ფეხბურთის ლიგის ექსპერიმენტული ტურნირის ჩატარება. ხოლო 2016 წლის გაზაფხულიდან სამოყვარულო ფეხბურთში საქართველოს ჩემპიონატი გაიმართება და გვსურს, მასში რაც შეიძლება მეტი რაიონი ჩავრთოთ", - ამბობს ასოციაციის პრეზიდენტი <strong>ბერდია ჯიბლაძე</strong>.</p><p><img src="pictures/artimages/image17/cd99392e5dc7beafa9f08929d1114263.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="პრეზენტაცია: აჟიოტაჟი სამოყვარულო ლიგის გარშემო " /></p><p>როგორ აპირებენ მიზნების განხორციელებას? ჯიბლაძემ პრეზენტაციაზე კობიაშვილისა და ლორთქიფანიძის მიერ დასმულ ამ კითხვასაც უპასუხა:</p><p>"ცხადია, ჩვენ უნდა ვითანამშრომლოთ საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციასა და სპორტის სამინისტროსთან, ადგილობრივ თვითმმართველობებთან და სხვა პარტნიორებთან. გარდა მოყვარულთა თამაშებისა, სხვადასხვა სახის სამოყვარულო ტურნირების ჩატარებაც გვსურს ქალთა, ბავშვთა და პრობაციონერთა შორის".</p><p>გამომცემლობა "ეტალონის", "TV ეტალონისა" და კოლეჯი "ეტალონის" გენერალურმა დირექტორმა <strong>ზვიად ხაჭაპურიძემ</strong> თქვა, რომ სამოყვარულო ლიგაში თავისი ორგანიზაციის გუნდს გაიყვანს, "TV ეტალონი" კი ჩემპიონატს გააშუქებს. ამას გარდა, ასოციაციას საფეხბურთო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესებაში დახმარებასაც დაჰპირდა.</p><p>სამოყვარულო ლიგით დაინტერესებულია ევროპული უნივერსიტეტის წარმომადგენელი <strong>გოჩა გოგუაძე</strong>. თავის მხრივ, ის ასოციაციას დაჰპირდა, რომ დაეხმარება ევროპისა და ამერიკის წამყვან უნივერსიტეტებთან, მათ შორის, მიუნხენის, ბარსელონის, კოლუმბიის უნივერსიტეტებთან კავშირების დამყარებაში.</p><p>პირველ ტურნირში მონაწილეობის სურვილი გამოთქვეს სარეკლამო ორგანიზაციებმა, იურიდიულმა ფირმებმა, რესტორნების ქსელმა და რამდენიმე უნივერსიტეტმა.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>