<p>საქართველოს ნაკრების მეორე ნომერმა მოსკოვის ღია პირველობაზე - "ოქროს ფოთლები", მრავალჭიდში 55.150 ქულით პირველი ადგილი დაიკავა <br> რუსეთის დედაქალაქში გაიმართა მხატვრულ ტანმოვარჯიშეთა მოსკოვის ღია პირველობა - "ოქროს ფოთლები", რომელშიც რამდენიმე ქვეყნის 18 სპორტსმენი მონაწილეობდა.</p><p>მოასპარეზეთა შორის იყო საქართველოს ნაკრების მეორე ნომერი, <strong>ნელი სალაძის</strong> მხატვრული ტანვარჯიშის აკადემიის შეგირდი, 2015 წლის შტუტგარტის მსოფლიოს ჩემპიონატის მონაწილე <strong>ნათელა ბოლატაევა</strong> (მწვრთნელი <strong>ელისო ბედოშვილი</strong>), რომელმაც წლეულს საქართველოს ჩემპიონატში მრავალჭიდში <strong>სალომე ფაჟავას</strong> შემდეგ მეორე ადგილი დაიკავა.</p><p>ნათელამ მოსკოვშიც ისახელა თავი. სამი საგნით ვარჯიშისას თითოეულში 18 ქულაზე მეტი დაიმსახურა. საბოლოოდ მრავალჭიდში 55.150 ქულით პირველი ადგილი დაიკავა და კვარცხლბეკის უმაღლეს საფეხურზე ავიდა. მეორე-მესამე ადგილები, შესაბამისად, დარია რუდნიჩენკომ (მოსკოვი, 54.650) და ანა ჟეგალკინამ (პუშკინო, 52.100) დაიკავეს.</p><p>შეჯიბრებაში მონაწილეობდა, ასევე, მხატვრული ტანვარჯიშის აკადემიის აღსაზრდელი <strong>თამარ ჭანტურიძე</strong> (მწვრთნელი ელისო ბედოშვილი), რომელიც მრავალჭიდში 48.400 ქულით მე-6 ადგილზე გავიდა.</p><p>(იბეჭდება მცირე ცვლილებით)</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>