<p>საქართველოს 16-წლამდელთა ნაკრებმა პირველი მატჩი გამართა უკრაინაში მიმდინარე ვიქტორ ბანიკოვის მემორიალურ ტურნირზე <br> <strong>გურამ ასპინძელაშვილის</strong> დამოძღვრილმა საქართველოს 16-წლამდელთა ნაკრებმა პირველი მატჩი გამართა უკრაინაში მიმდინარე ვიქტორ ბანიკოვის მემორიალურ ტურნირზე. ქართველებმა 0:0 ითამაშეს ჩეხ თანატოლებთან.</p><p>ჩვენმა გუნდმა მატჩი 10 ფეხბურთელით ჩაამთავრა. 69-ე წუთზე მინდვრიდან <strong>გიორგი ჯინჯოლავა</strong> გააძევეს.</p><p>საქართველოს ნაკრებმა ასეთი შემადგენლობით ითამაშა: ბულისკერია, ჯინჯოლავა, ხარაბაძე, დავითაშვილი (60. ჯავახიშვილი), ბაბუნაძე (68. კაკაურიძე), გაბუნია (41. გაბიტაშვილი), ივანიაძე (55. შუბითიძე), გელაშვილი, მექვაბიშვილი, ლორთქიფანიძე (60. დარცმელია), კაპანაძე (68. ბასარია).</p><p>დღეს, 12 მაისს, ჩვენი მეტოქე ლატვია იქნება, რომელმაც პირველ მატჩში მოლდოვას 4:2 მოუგო.</p>
ჩეხეთი ამ ასაკში ერთერთი უძლიერესია ევროპაში და როგორც გავიგე ფიზიკურად ძლიერი გუნდია.ყოჩაღ ბიჭებს.იმედია გაგვახარებენ.წარმატებები
Carmatebebi bichebs. Chexeti arikneboda urigo gundi.