<p>16 სექტემბერს, ესპანეთის ქალაქ მალაგაში ახალგაზრდა ძიუდოსტთა ევროპის ჩემპიონატი დაიწყო <br> 16 სექტემბერს, ესპანეთის ქალაქ მალაგაში დაწყებულ ახალგაზრდა ძიუდოსტთა ევროპის ჩემპიონატზე საქართველოს ნაკრებმა ორი ვერცხლის მედალი მოიპოვა. ვიცე-ჩემპიონები <strong>თორნიკე ნაგლიაშვილი</strong> (-66) და <strong>გიორგი კაციაშვილი</strong> (-73) გახდნენ.</p><p>ბრინჯაოს მედლის მოპოვების შანსი ხელიდან გაუშვეს <strong>ირაკლი კუპატაძემ</strong> (-55) და <strong>მარიამ ჯანაშვილმა</strong> (52).</p><p>კონტინენტის პირველობის პირველ საშეჯიბრო დღეს ბრძოლა ადრეულ ეტაპებზევე დაასრულეს <strong>დავით გეჯაძემ</strong> (55), <strong>რობინზონ ბეგლარიშვილმა</strong> (60), <strong>სალომე მარგიანმა (48), მზია ბებოშვილმა</strong> (52) და <strong>ეთერ ლიპარტელიანმა</strong> (57).</p><p>დანარჩენ წონებში პირადი პირველობა დღეს, 17 სექტემბერს გაიმართება, გუნდური შეჯიბრება კი კვირას, 18 სექტემბერს ჩატარდება.</p>