ჩვენი ჯგუფიდან ყველა გადის. ბახტაძეს დაურეკია და...
ოცდამეერთე საუკუნის თორნიკე ერისთავი. აპა გაუძეხი ქართულ ლაშქარს წარმატებებისკენ.
კარუზო
ღირსეული კაპიტანი.
კაპიტანო დიდი მადლობა ამ სიხარულისთვის. ხომარ იცით ჯგუფიდან რამდენი გუნდი გადის?
ახლა მართლა დავიჯერე.მამუკაა და ქართველი კაცის ვაჟკაცობის და გამტანობის ცოცხალი მაგალითია.სამი წელია მას ნაკრებში აღარ უთამაშია და ბიჭებმა მის გარეშე თამაშიც ისწავლეს,ნაკრებთან ერთად მომზადება არ გაუვლია და ცხადია სათამაშო სქემიდან ამოვარდნილიც იქნება,არც ის ფიზიკური მომზადების კურსი გაუვლია,რაც ბიჭებმა გაიარეს,მაგრამ მამუკაა და მარტო იქ ყოფნაც დახმარება იქნება ნაკრებისათვის,ხოლო მამუკა მხოლოდ იქ ყოფნას რომ არ დასჯერდება,მაგას რაღა ფიცილი უნდა.აი ეს არის ბორჯღალი,მუდამ ერთიანი და შეკრული.აქ ყოფილი არ არსებობს.ბორჯღალოსანი სამუდამო წოდებაა.როცა მამუკამ ნაკრებში თამაშზე უარი განაცხადა,იქვე დასძინა,რომ მისი შემცვლელები უკვე გვყავს და ასეც იყო,მაგრამ სიტუაციამ მოიტანა და როგორც კი ნახა,რომ გაგვიჭირდა და საშველად მას შევხედეთ,ბებერი ხარივით მოგვიშვირა თავი უღლის დასადგმელად.მნიშვნელობა არა აქვს ჩემთვის,როგორ ითამაშებს ჩემპიონატზე,ამდენი ხნის უთამაშებლობის შენდეგ,შესაძლოა შეთამაშებაში პრობლემები გაჩნდეს,შესაძლოა სქემაში ბოლომდე ვერც ჩაჯდეს,ფიზიკურად ვერ გაქაჩოს,მაგრამ მთავარია, მან მაგალითი გვიჩვენა,როგორ უნდა მოიქცეს ამ ქვეყნის შვილი და ნურავინ დაიწყებს სხვა მიზეზის ძებნას.ეს ხომ მამუკაა,გორგოძე.
სულ ვწერდი რო მამუკა მსოფლიოზე გამოვა მეთქი, ამ აზრს მიმტკიცებდა ის ფაქტი რო გასაცილებელი მატჩი არ ჩაუტარებიათ მამუკასთვის. არ ვიცი ცუცქირიძის ფაქტორია, თუ გათვლილი სტრატეგია, მარა მთავარია რო მამუკა ნაკრებშია და ძველებურად გადაჯეგავს და გაუთავისუფლებს გზას ლელოსკენ თანამებრძოლებს.... აბა შენ იცი მამუ, აბა ჰე ბიჭებო. ახალ თამასას ველი ამ მსოფლიოზე და ღმერთმა შეგაძლებიოთ!
აბა რაა
მადლობა კაპიტანო!!!