<p>"შემოდგომის ერთა თასის" ოფიციალურმა ვებგვერდმა მესამე რაუნდი ციფრებით შეაფასა და ბოჭვებში "ბორჯღალოსანთა" კაპიტანი მერაბ შარიქაძე გამოარჩია:</p><p>"მიუხედავად იმისა, რომ საქართველომ ვერ შეძლო ტურნირზე პირველი გამარჯვების მოპოვება, მან ირლანდიას მძლავრი და დაუნდობელი თამაში შესთავაზა, რაშიც დიდი როლი გიორგი კვესელაძის ბრწყინვალე ლელომ შეასრულა.</p><p>ლევან მაისაშვილის შეგირდებმა მთელი მატჩის განმავლობაში იბრძოლეს და 219 ბოჭვა შეასრულეს - გაუფუჭდათ მხოლოდ 15. 2018 წლის ექვსი ერის "დიდი სლემით" მომგები გუნდისთვის ისინი კერკეტი კაკლები აღმოჩნდნენ.</p><p>მერაბ შარიქაძემ ამ წარმატებაში უდიდესი როლი ითამაშა, შეასრულა რა 22 ბოჭვა შთამბეჭდავი, 100%-იანი წარმატებით.</p><p><p><p>ირლანდიასთან დამაიმედებელი თამაშის შემდეგ, ეჭვგარეშეა, საქართველო თავდაჯერებული გავა ფიჯისთან, რომელსაც მე-7 ადგილისთვის ერკინება".</p></p></p><p><p><p><strong>rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>
რომ არ შეეცვალათ,კიდევ დაამატებდა.მართლაც მაგრად ითამაშა
გაიხარე მერაბ! წარმატებით გევლოს!