<p><p><p>სამხრეთ აფრიკასთან ტეს-მატჩის შედეგით (9:40) უკმაყოფილო იყო "ბორჯღალოსანთა" კაპიტანი მერაბ შარიქაძე. აი, რა განუცხადა მან rugby.ge-ს:</p></p></p><p><p><p>"სამხრეთ აფრიკა მსოფლიოს ჩემპიონი ტყუილად არ არის. ძალიან ძლიერი გუნდია და მიუხედავად იმისა, რომ ანგარიში სასურველი არ არის, ვფიქრობ გვქონდა უკეთ თამაშის შანსი.</p></p></p><p><p><p>ვთვლი, რომ 80 წუთის განმავლობაში ბოლომდე ვიბრძოლეთ და დასანანია, რომ განსაკუთრებით პირველი ტაიმის მიწურულს, ორი დასანანი ლელო მივიღეთ, რამაც პირველი ტაიმი დაგვათმობინა. რაღაც ასპექტებში მეტოქეს ვაჯობეთ, რაც დასაფასებელია. მეორე მატჩამდე შეცდომებზე ვიმუშავებთ და ასეთ მარტივ გამოსავლებს მეტოქეს არ ვაჩუქებთ".</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
ნეტა რომელ ასპექტში?
Prop Vincent Koch, halfback Herschel Jantjies and wing Sbu Nkosi all tested positive on June 26 before the game against Georgia. Herschel Jantjies played against Georgia. Yesterday Lood de Jager tested positive. He didn't play against Georgia.
მაისაშვილი ნაკრების ცუდ თამაშებს არ აჩვენებს,მიუხედავად იმისა, რომ შერკინების 1-ლი ხაზი შეიძლება კიდევ უფრო ძლიერი-მძლავრი და ეფექტური გვყავდეს(მეტი გამოცდილების მქონე (გამჭრელებიც) ბიჭები ჩასვას ნაკრებში,რისი პოტენციალი არის), მაგრამ მომავალში- მსოფლიო თასის მომზადებისათვის ან ავსტრალიელი, ან სამხრეთ აფრიკელი მწვრთნელი გვჭირდება - მაისაშვილ- მაისურაძესთან თანამშრომლობით.
Amat martla sjerat rom msoflio chempionebtan sheudzliat tol-sworad tamashi, amitomac trialeben 30 weli rusetis irgvliv. Kidev imisic sjerat rom maisashvili mwvrtnelia. Saqartvelos nakrebi ukve ramdeni xania daemsgavsa upatronod mishvebul cxvris faras da vinc sad ras waawydeba iq balaxobs. Daitriet erti normaluri mwyemsi ra ubedureba gaxda eg saqme. Xalxma ar icis rogor itamashon, aranairi gegma, aranairi taqtika. Nulia dges borjgalosnebis tamashi, tu jajgurs tamashs edzaxit mashin , ragacas jajguroben da egaa sul.
ძალიან გვაკლდა ძველი ცუცქირიძე, გორგაძე, გიორგაძე და მიშო. შერკინებას ძალიან აკლუა ჩილაჩავა და ჟვანია. არ მესმის რას ერჩიან ჩილაჩავას მწვრთნელი და კავშირი.
ბიჭებმა მაგრად იბძოლეს და წარმატებას ვისურვებ შემდეგ თამაშში. მწვრთნელი გვჭირდება მაღალი დონის. სამხრეთ აფრიკაში უნდა მოძებნოს რაგბის კავშირმა.
ვაი შენს პატრონს
ძალიანაც ნუ გავაღიზიანებთ, 9 ივლისი წინ არის და დე კლერკი და კოლბი გამოვლენ მოედანზე :)
ლევან ვასაძე გეია
მართალია, უტიფრობაში აჯობეს ბიჭებმა და მიღებულ ქულებში :)