<p>საქართველოს მორაგბეთა ნაკრების მთავარი მწვრთნელი ლევან მაისაშვილი საავადმყოფოში გადაიყვანეს.</p><p>როგორც ირკვევა, კოვიდინფიცირებული მწვრთნელის მდგომარეობა დამძიმდა, რის გამოც მისი იოჰანესბურგის ერთ-ერთ ჰოსპიტალში გადაყვანა გახდა საჭირო. მედიკოსების დასკვნით, საქართველოს ნაკრების თავკაცს ფილტვები აქვს დაზიანებული.</p><p><p><p>როგორც ცნობილია, 2 ივლისს საქართველოს ნაკრები სტუმრად სამხრეთ აფრიკას დაუპირისპირდა და 9:40 დამარცხდა. ამ მატჩის შემდეგ ორივე გუნდის რიგებში კორონავირუსის რამდენიმე შემთხვევა დაფიქსირდა. გაუქმდა სამხრეთ აფრიკასთან გასამართი მეორე შეხვედრა და ასევე, 17 ივლისს თბილისში ჩასატარებელი მატჩი შოტლანდიის წინააღმდეგ.</p></p></p><p><p><p><strong>წყარო: tvpirveli</strong></p></p></p><p><br></p>
ღმერთმა უშველოს ლევანს ის ძალიან მაგარი ბიჭია!
დიდი სპორტი და აბსოლიტურად ჯანმრთელი?გამორიცხულია.ზღვრული დატვირთვები,ორგანიზმს ანგრევს.ფორმის პიკში მყოფი სპორტსმენი კი,ყველაზე მოწყვლადია,ნებისმიერი დაავადების მიმართ.
ღმერთმა უშველოს ლევანს და ექიმების მეცადინეობით გამოაჯანმრთელოს!
მოდი ვჭამოთ ხინკალი
შენც ხინკლების ამბავში ხარ?
ანდუყაფარი
ვინ არის შენი მოხინკლე ბიძია, ბიჯო?
)))