<p><p><p>მოსკოვის "სლავადან" ე.წ "თვალის ჟესტის" გაკეთების გამო, გაშვებულმა მორაგბე <strong>საბა ილურიძემ </strong>Sportall.ge-სთან კლუბის გადაწყვეტილების მიზეზებზე ისაუბრა.</p></p> <p><p></p><p>"ჩვენ სოლიდარობა გამოვხატეთ თბილისში მომხდარი ამბების გამო დაშავებული ხალხის მიმართ, მათ კი ლელოს აღნიშვნის ჟესტი მიიღეს პოლიტიკური ნიშნით შეურაცხყოფად, მე და რეზი ბროძელი ჩემპიონატიდან მოგვხსნეს. გვითხრეს, რომ ეს რუსეთის შეურაცხყოფა იყო. საქართველოში თამაში მინდა, ჩივილს არ ვაპირებ. გუნდში სხვა ქართველებიც არიან და არავის უხარია, რაც ხდება", - განაცხადა საბა ილურიძემ.</p></p></p><p><p><p>შეგახსენებთ, გატანილი ლელო ქართველმა მორაგბეებმა თვალზე ხელის აფარებით აღნიშნეს, რითაც საკუთარი პოზიცია დააფიქსირეს საქართველოში მიმდინარე მოვლენებთან დაკავშირებით.</p><p>ჯერჯერობით რუსულ კლუბს აღნიშნულთან დაკავშირებით ოფიციალური პოზიცია არ გაუჟღერებია.</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
ნაღდი ხარ
რა არის რუსეთის შეურაცხყოფა ნეტავ? ის, რომ ჩვენ ოკუპირებულად ვთვლით აფხაზეთს და სამაჩაბლოს? აი, როგორ გვაჩვევენ, რომ ჩვენი ტერიტორიის დაცვა მათი შეურაცხყოფაა. ეს სწორედაც რომ რეალურად ჩვენი შეურაცხყოფაა და უნდა გავჩუმდეთ იმიტომ, რომ რუსეთში ვიღებთ ხელფასს?!
gnoli
ვინ რას დაგიბრუნებს, ამისტანა ბეცები რომ ვართ, იმიტომ გვჭირს რაც გვჭირს!
DDF
ეს მოღალატე მთავრობა მაგათია და იმიტომ არის მაგათვის ჩვენი მთავრობის კრიტიკა მიუღებელი. ერთად მოიფიქრეს რუსებმა და ბიძინამ ეგ ავანრიურა გავრილოვით.