<p><p><p>ლონდონში ჩატარებულ "რვა ერის" ფინალში ინგლისის ნაკრებმა დრამატულ ბრძოლაში, დამატებით დროში 22:19 დაამარცხა საფრანგეთი და ტურნირის გამარჯვებული გახდა.</p></p></p><p><p><p>ფრანგებმა, რომლებიც ამ შეჯიბრებაში ოპტიმალური შემადგენლობით არ იყვნენ, პირველი ტაიმი 13:6 მოიგეს, მატჩის ბოლო წამებამდე ინარჩუნებდნენ 7-ქულიან უპირატესობას, მაგრამ ლელო გაუშვეს, გარდასახვა ოუენ ფარელმა ზუსტად შეასრულა და თამაში დამატებით დროში გადავიდა, სადაც ნებისმიერი მოპოვებული ქულა გამარჯვებულს ავლენდა.</p></p></p><p><p><p>პირველ დამატებით ტაიმში ფარელმა საკმაოდ ხელსაყრელი პოზიციიდან ჯარიმა ვერ გაიტანა და თამაში გაგრძელდა. მეორე დამატებით ტაიმში ისევ ფარელმა იყოჩაღა, ჯარიმა ზუსტად დაარტყა და 22:19-ით გამარჯვება ინგლისის ნაკრებს დარჩა. მეორე საფრანგეთია, მესამე ირლანდია, მეოთხე შოტლანდია, მეხუთე უელსი, მეექვსე იტალია, მეშვიდე ფიჯი, მერვე კი - საქართველოს ნაკრები.</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
რა შუაშია? სხვაგან ხო არ მოხვდი?
ცვეიბა არ ჩამოვიდა კალაძის გამოსამშვიდობო მატჩზე - სეპარატისტებმა თქვეს პოლიტიკურიაო... ეს რა საერთაშორის მატჩს ატარებთ? უნდა იყვეს მატჩი სოხუმის "დინამო" (ქართული) - სოხუმის "დინამო" (აფხაზური). მატჩის მერე გადაეხვივნენ ერთამეთს. ეს თუ დიალოგის დაწყებაზეა ლაპარაკი. "დინამო" (სოხუმი) - "დინამო" (თბილისი) პოლიტიკური მატჩია და სეპარატისტების პროპაგანდაზე გათვლილი. პოლიტიკურ ღონისძიებების უკან მოსკოველი პოლიტტექნოლოგები დგანან ყოველთვის! და ვითომ ხალხს იფარებენ ყოველთვის. დიალოგი "დინამო" სოხუმი (ქართული) - "დინამო" სოხუმი (აფხაზური) უნდა იწყებოდეს.
Pride
მსაჯის აშკარა დახმარებით მოიგო ინგლისმა! უსამართლობის პიკია რაგბში გამეფებული!!!