<p>საქართველოს მორაგბეთა ეროვნული ნაკრების მთავარ მწვრთნელ ლევან მაისაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობასთან დაკავშირებით, საქართველოს რაგბის კავშირის პრეზიდენტმა იოსებ ტყემალაძემ განცხადება გაავრცელა:</p><p>"როგორც იცით, საქართველოს ეროვნული ნაკრების მწვრთნელი ლევან მაისაშვილი უკვე ერთ თვეზე მეტია სამხრეთ აფრიკაში, ქალაქ იოჰანესბურგის კერძო საავადმყოფო "ნეთქეა მილპარკ ჰოსპიტალში“, კოვიდინფექციით გამოწვეული გართულებებით იმყოფება.</p><p>მისი მდგომარეობა, სამწუხაროდ, კვლავ კრიტიკულად მძიმეა, თუმცა ჩვენ არ ვკარგავთ მისი გამოჯანმრთელების იმედს. ოპტიმიზმს კი მიმდინარე მაღალკვალიფიციური და ყურადღებიანი სამედიცინო მხარდაჭერა გვიძლიერებს, ლევანის უკომპრომისო ბრძოლისუნარიანობასთან ერთად.</p><p>მინდა მადლობა გადავუხადო “ნეთქეა ჰოსპიტალების” ქსელის უმაღლეს მენეჯმენტს მხარდაჭერისათვის, განსაკუთრებით, “ნეთქეა მილპარკის” ექიმების გუნდს, მათი თავდაუზოგავი შრომისა და დიდი ყურადღებისათვის.</p><p>დიდი იმედი გვაქვს, რომ ამ უკომპრომისო ბრძოლაში ლევანის მკურნალობას სასურველი შედეგები მოჰყვება. ყველა მეგობარს, საქართველოში თუ სამხრეთ აფრიკაში კი, მოვუწოდებთ, რომ ილოცონ ლევანის ჯანმრთელობისათვის.</p><p>ქართული რაგბის და ლევანის ოჯახის სახელით, ასევე მინდა განსაკუთრებული მადლობა გადავუხადო სამხრეთ აფრიკაში მოღვაწე ქართველ ექიმს – ბატონ ვახტანგ რეხვიაშვილს და მის ოჯახს. ასევე საქართველოს ელჩს სამხრეთ აფრიკაში, ბატონ ბექა დვალს, ვინც განსაკუთრებულ და მნიშვნელოვან მომენტში პირველივე დღეებიდან გვერდში უდგას ჩვენს დიდ ოჯახს და ქართულ რაგბის."</p><p>წყარო: <strong>Georgian Rugby</strong> <p><p><strong></p><p></strong> <p></p></p><br></p>