<p>საქართველოს რაგბის კავშირი პასუხობს 20 იანვარს მედიაში გავრცელებულ ინფორმაციას, სადაც გაჟღერდა მცდარი მოსაზრება, რომ რაგბის კავშირში რეორგანიზაცია და საკადრო ცვლილებები დაიწყო კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის მინისტრის, ქალბატონ თეა წულუკიანის მოთხოვნით.</p><p>რაგბის კავშირი სრული პასუხისმგებლობით აცხადებს, რომ ეს ინფორმაცია სიმართლეს არ შეესაბამება. რეორგანიზაცია და სტრუქტურული ცვლილებები დაიგეგმა და განხორციელდა "მსოფლიო რაგბისთან“ კონსულტაციებითა და შეთანხმებით, ორგანიზაციის ოპტიმიზაციის მიზნით.</p><p>აღსანიშნავია, რომ რაგბის კავშირის სტრუქტურული ცვლილებები, რეორგანიზაცია და კადრების შემცირება იყო იმ მორაგბეების ერთ-ერთი მოთხოვნა და წინასაარჩევნო დაპირება, რომლებიც დღეს საპირისპირო განცხადებებს ავრცელებენ.</p><p><strong></p><p>rugby.ge</strong><br></p>
ფაქტი- ბ.ივანაშვილმა სტადიონები ააშენა... და - ს ა ხ ე ლ მ წ ი ფ ო ჩამოგვიშალა- რუსულ გუბერნიად გვიქცია- ღ ა ტ ა კ, დაკნინებულ, უსუსურ, უიმედო, უპერსპექტივო, უავტორიტეტო წარმონაქმნად- რუსული ინტერესებებისათვის - გაამზადეს 1921 წლის გამეორებისათვის. და სანამ ერი - ა რ მოიშორებს- ხელისუფლებიდან - უმკაცრეს პასუხს ა რ აგებინებს , მანამ - საქართველო დარჩება სწორად დაკნინებული, უღირსი, უსუსური,ღ ა ტ ა კ ი - შეუქცევადი ემიგრაციით - დ ა ც ლ ი ს პროცესით ( უკვე 800 000- ზე მეტი ქართველი გავიდა ქ უ რ თ ი ივანაშვილების მიერ მოტანილი სიღატაკე- უპერსპეწტივობა- აუტანელი ყოფისაგან და უკვე შვილების გაყვანა რომ დაიწყეს - ვერანაირ პერსპექტივას შვილებისათვის- აც რომ ვერ ხედავენ ), რაც შეეხება რაგბს-ტყუილად ნ უ რ ა ვ ი ნ მიაწერთ- ა რ ა ვ ი ნ მიაწერს რაგბის განვითარებას ბ.ივანაშვილს, მასზე მუშაობდა - მთელი რაგბის ქართული სამყაროს თ ა ო ბ ე ბ ი , ბოლოს - ფრანგ მეგობრებთან ერთად ( კლოდ სორელის თავკაცობით) , და რაგბის სტადიონებსაც ააშენებდნენ! - თუ არსებული ვითარება გაგრძელდა, ე.ი. ე რ მ ა - ივანიშვილები არ მოიშორა, დ ა ს ა ჯ ა - რაგბის , ნებისმიერ სპორტს - მაყურებელი აღარ ეყოლება შეუქცევადი ემიგრაციის, ახალგაზრდობის გადინების პირობებში. აქვე ცნობისათვის- - 2004 წლიდან- როცა ს ა ხ ე ლ მ წ ი ფ ო ე ბ რ ი ო ბ ა ც მოძლიერდა - 40 მლნის გამოყოფაც დაიწყო მხოლოდ რაგბზე ( რაც ახლა 77 მლნი იქნებოდა), რაც კიდევ უფრო მზარდი შეიქმნებოდა- ეკო - რად გ ა ც ი ლ ე ბ ი თ წარმატებულ - მყარ საქართველოში- დასავლურ სამყაროში ინტეგრირებით, რომლის დ ა ბ ლ ო კ ვ ა დაიწყო - 2012 წლიდან სწორად ბ.ივაბაშვილების ხელისუფლებაში მოსვლის შემდეგ. - დღეს უკვე იმის საშიშროება რომ შეიქმნა - რომ რაგბის კავშირიდან დასავლეთში განათლება მიღებულ სპეციალისტებს - დევნიან, დევნიან რაგბისტებს და გაურკვეველ ხალხი მოყავთ რაგბის სათავეში - რუსულ დონეზე მიზანმიმართულად ხომ არ უნდათ ჩამოიყვანონ- რ უ ს უ ლ ი ინტერესებებისათვის (?! ) - ხალხი ბ რ ი ყ ვ ი კი - არ არის - ხ ე დ ა ვ ს.
თავის დროზე ბიძინა თურმე ფეხბურთში აპირებდა ამ ფულის ჩადებას და ფეხბურთის მაშინდელი ბოსების დამსახურებით არ გამოვიდა ეგ საქმე, კიდევ კარგი თორემ ხომ დაღუპავდა ქართულ ფეხბურთს და ქართულ კლუბებს? ასეთი წარმატებული ხო არ იქნებოდა ფეხბურთი? მოკლედ გადარჩა ფეხბურთი და დაღუპა რაგბი ამ კაცის აშენებულმა სტადიონებმა, ინფრასტრუქტურამ და კლუბების დაფინანსებამ.. რა გეშველებაო ზოგიერთებს