<p>საქართველოს 7-ქალა ხვალ ზაგრებში (ხორვატია) 2024 წლის რაგბი ევროპის ალაფის პირველ ეტაპს იწყებს.</p><p>14 ივნისს გოგონები ჯგუფური ეტაპის ორ თამაშს გამართავენ – საქართველოს დროით 12 საათზე ისრაელთან და 17 საათზე ნორვეგიასთან.</p><p>ჯაბა მალაღურაძის შეგირდები ჯგუფურ ეტაპს 15 ივნისს, 12:52 საათზე, ფინეთთან ასრულებენ და იმავე დღეს ითამაშებენ მეოთხედფინალს, ნახევარფინალები და ფინალები კი 16 ივნისსაა ჩანიშნული.</p><p><strong>ზაგრების ეტაპზე ითამაშებენ</strong></p><p>სალომე საღარაძე, სალომე მაკასარაშვილი, ნათია გავაშელიშვილი, ანი კაპანაძე, თეონა ჩიტაიშვილი, თამარ მანაგაძე, მარიამ გოგუაძე, მანონი საღარაძე, ლიკა ხუფენია, ანა დათიაშვილი, ანა ხაბულიანი, ანა პოღოსიანი, ანა რურუა.</p><p><strong>მთავარი მწვრთნელი: </strong>ჯაბა მალაღურაძე</p><p><strong>მწვრთნელი: </strong>გიორგი შკინინი</p><p><strong>ექიმი:</strong> ოთარ თაბაგარი</p><p><strong>ფიზიო:</strong> გიორგი მურადაშვილი</p><p><strong></p><p></strong> <p><p><strong>მენეჯერი: </strong>ია ხურცილავა</p></p></p><p><p><p><strong>Rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>