<p>საქართველოს ქალ ჩოგბურთელთა ნაკრები ბრიტანეთის ქალაქ ბათში ფედერაციის თასზე მონაწილეობს, სადაც ევროპა-აფრიკის B ჯგუფშია წარმოდგენილი.</p><p>ჩვენი ნაკრები ტურნირზე შემდეგი შემადგენლობით გაემგზავრა: მარგალიტა ჩახნაშვილი-რანზიგერი (კ), ეკატერინე გორგოძე, მარიამ ბოლქვაძე, ზოზია ქარდავა, ოქსანა კალაშნიკოვა.</p><p>ჯგუფში საქართველოს ნაკრებთან ერთად სერბეთი, ხორვატია და თურქეთია.</p><p>პირველ შეხვედრაში მარიამ ბოლქვაძე (312) სერბ ივანა იოროვიჩთან (117) ორ სეტში 3:6, 1:6 დამარცხდა. ეკატერინე გორგოძეც (151) ასევე ორ სეტში 5:7, 3:6 დამარცხდა ოლგა დანილოვიჩთან (115).</p><p>მესამე შეხვედრაში კი წყვილთა თანრიგში მარიამ ბოლქვაძემ და ეკატერინე გორგოძემ სერბთა დუეტი 6:3, 7:5 დაამარცხა და ჯამში 1:2 დამარცხდა.</p><p>ხორვატიის ნაკრებთან პირველ მატჩში მარიამ ბოლქვაძე ანა კონიუჰს (547) შეხვდა, რომელთანაც ორ სეტში - 4:6, 3:6 დამარცხდა.</p><p>მეორე შეხვედრაში ეკატერინე გორგოძემ იანა ფეტი (262) დაჯაბნა - 4:6, 6:3, 7:5.</p><p>გადამწყვეტი მატჩი კი წყვილთა თანრიგში გაიმართა, სადაც ოქსანა კალაშნიკოვა-ეკატერინე გორგოძის წყვილი იურაკი-კონიუჰის დუეტთან 5:7, 1:6 დამარცხდა.</p><p>დღეს, 8 თებერვალს საქართველოს ნაკრების მეტოქე თურქეთის ნაკრები იქნება.</p><p><p><br></p>