<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო: facebook.com/GEOWF/</div></p></p><p><p><p>გუშინ, 10 ივნისს, ფიჯიდან სამშობლოში საქართველოს ძალოსანთა ახალგაზრდული ნაკრები დაბრუნდა. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში ძალოსნებს ეროვნული ფედერაციის წარმომადგენლებთან ერთად გულშემატკივრებიც დახვდნენ.</p></p></p><p><p><p>შეგახსენებთ, რომ ფიჯის დედაქალაქში საქართველოს ნაკრები 4 სპორტსმენით იყო წარდგენილი, საიდანაც ორმა 4 მედლის მოპოვება შეძლო.</p></p></p><p><p><p>ქართულ დელეგაციას პირველი მედალი <strong>არჩილ მალაყმაძემ</strong> მოუტანა, ძალოსანმა ატაცის ბრინჯაოს მედლის მოპოვება შეძლო. ამის შემდეგ კი ფიჯიზე საქართველოს ჰიმნიც აჟღერდა. <strong>ირაკლი ჩხეიძე</strong> 2 ოქროსა და 1 ვერცლის მედლით კვარცხლბეკის უმაღლეს საფეხურზე ავიდა და მსოფლიო ჩემპიონობა იზეიმა.</p></p></p><p><p><p>საქართველოს ნაკრებს ფიჯიზე ახალგაზრდული ნაკრების მთავარი მწვრთნელი <strong>მალხაზ ლომთაძე</strong>, ჭაბუკთა ნაკრების მთავარი მწვრთნელი <strong>ზურაბ ანთაური</strong>, ძალოსანთა ექიმ-რეაბილიტოლოგი <strong>გიორგი ჭინჭარაული </strong>და მსოფლიოს ჩემპიონატის ექიმი <strong>ზურაბ კახაბრიშვილი</strong> ახლდნენ.</p></p></p><p><p><p><p><p><strong></strong></p></p><br></p>