<p><p><div style="text-align: center;"><span style="font-size: small;">© საქართველოს ძალოსნობის ეროვნული ფედერაცია</span></div></p> <p><div style="text-align: center;"><span style="font-size: x-small;"></p><p></span></div></p> საქართველოს ძალოსანთა ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა <strong>გიორგი ასანიძემ</strong> ევროპის ჩემპიონატისთვის შემადგენლობა დაასახელა.</p><p>ბათუმში, 6-13 აპრილს გასამართი კონტინენტის პირველობისთვის საქართველოს ძალოსანთა ნაკრები მზადებას დუშეთში გადის. შეკრება 9 მარტს დასრულდება, რის შემდეგაც ძალოსნები ბათუმში გადაინაცვლებენ.</p><p>საქართველოს ნაკრები ევროპის ჩემპიონატზე 13-კაციანი შემადგენლობით იასპარეზებს:</p><p>55 კგ - გიორგი დოკვაძე</p><p>61 კგ - შოთა მიშველიძე, რამინ შამილიშვილი, გოდერძი ბერდელიძე</p><p>67 კგ - გოგა ჩხეიძე</p><p>73 კგ - არჩილ მალაყმაძე</p><p>81 კგ - ლომია თებიძე</p><p>89 კგ - რევაზ დავითაძე</p><p>96 კგ - ანტონ პლესნოი</p><p>102 კგ - ირაკლი ჩხეიძე</p><p>+109 კგ - ლაშა ტალახაძე, ირაკლი თურმანიძე, გიორგი ჩხეიძე</p><p><p></a><strong>მომზადებულია საქართველოს ძალოსნობის ფედერაციის Facebook-გვერდის მიხედვით</strong></p><p><br></p>
შტანგით ასპარეზობა ძალოსნობაა და არა მძლეოსნობა.