<p>UFC-ის რეიტინგის საუკეთესო ათეულში უკვე ორი ქართველი მებრძოლია - აბსოლუტურ საბრძოლო ჩემპიონატში გიგა ჭიკაძის (10) შემდეგ ქვემსუბუქი წონის რეიტინგში მერაბ დვალიშვილმა მე-8 პოზიციაზე გადაინაცვლა.</p><p><p><p>30 წლის ქართველი "მანქანა", რომელიც შერეულ ორთაბრძოლებში 2017 წლიდან გამოდის, ოთხი საფეხურით დაწინაურდა.</p></p></p><p><p><p>შეგახსენებთ, მერაბმა 2 მაისს ამერიკელ კოდი სტამანს 3 რაუნდში მსაჯების ერთსულოვანი გადაწყვეტილებით სძლია.</p></p> <strong></p><p></strong> <p></a><a href="/index.php?option=com_content&view=article&id=147901:&catid=208:&Itemid=382" target="_blank"><img class="insert_article_img_title" src="/media/images/new_photo/2021/1-15MAY/01/1253898951534569067819016093281454800296667n.jpg" border="0" alt="alt" title="უმაღლესი რეიტინგი UFC-ში ქართველთა შორის! დვალიშვილმა ჭიკაძის მიღწევა გააუმჯობესა!" style="height: 50px; width: 50px;" />არის! გიგა ჭიკაძემ ლეგენდარული მებრძოლი პირველ წუთზევე საფირმო დარტყმით გაანადგურა [VIDEO]</a></strong></p><p><p><br></p>
წარმატებები მერაბს. მალე ჩემპიონობაც მოგველოცოს!