<p>UFC-ის ქართველმა მებრძოლმა გიგა ჭიკაძემ კალვინ კატართან ბრძოლის წინ პრესკონფერენცია გამართა, სადაც საქართველოსა და სხვა ქართველი მებრძოლების შესახებ ისაუბრა:</p><p>"საინტერესო გამოწვევაა, ჩემპიონი მე უფრო ადრე გავხდები თუ მერაბ დვალიშვილი. ახლა ეს ტიტული მის მეგობარ სტერლინგს აქვს და მერაბმა საჯაროდ თქვა, რომ მასთან არ იბრძოლებს.</p><p>საქართველო პატარა ქვეყანაა, მაგრამ გენეტიკით მებრძოლები ვართ. შესაძლოა, მსოფლიოს ისტორიაში ყველაზე მეტი ომი ჩვენ გადავიტანეთ. ამის მიუხედავად, საკუთარი ტერიტორია გვაქვს, რომელიც ხელში ვერავინ ჩაიგდო.</p><p>კარგია, რომ სპორტის ამ სახეობაში ქართველების საქმე კარგად მიდის, ილია თოფურიასთან შეხვედრა კი გამორიცხულია."</p><p>შეგახსენებთ, ჭიკაძისა და კატარის ორთაბრძოლა 16 იანვარს შედგება, თოფურიას მოწინააღმდეგე ევლოევი კი ბრძოლიდან ჩაეხსნა.</p><p><p><p><p><br></p>
კარგად მესმის გიგას გულისთქმა მაგრამ ეს შეჯიბრია რომელსაც ჩემპიონი ჰყავს და თავისი ლოგიკა აქვს. ადრე თუ გვიან ქართველებს მაინც მოუწევთ ერთმანეთთან შეხვედრა და კონკურენცია.
ყოჩაღ გიგა
კარგი სიტყვებია... წარმატებები გიგას.