<p>დღეს, 9 თებერვლის გამთენიისას ქართველმა მებრძოლმა ალექსანდრე თოფურიამ (6-1) UFC-ში სადებიუტო ჩხუბი ჩაატარა და დაუმარცხებელ ავსტრალიელ კოლბი თიქნესის (7-1) მსაჯების ერთსულოვანი გადაწყვეტილებით სძლია. ილიას უფროსი ძმის დებიუტს MMA სამყაროს წარმომადგენლები გამოეხმაურნენ და ქართველის ასპარეზობა შეაფასეს.</p><p>"ძმები თოფურიების ავიახაზები" - დაწერა ბრაზილიელმა რენატუ მოიკანუმ, რომელმაც ცოტა ხნის წინ UFC-ის მსუბუქი წონის ქამარზე იჩხუბა.</p><p>"პირველივე მატჩში თოფურიამ საბრძოლო უნარების ძალიან ფართო დიაპაზონი აჩვენა. ყოჩაღ!" - აღნიშნა UFC-ის ლეგენდა მაიკლ კიეზამ.</p><p>"თოფურიებს ძალიან მაგარი დაცვა აქვთ!' - ეს კომენტარი ორგანიზაციის მებრძოლ ტერენს მაკკენის ეკუთვნის.</p><p>"მთელი ღონისძიების ყველაზე დიდი ფავორიტი იყო და 0 ინტენსივობით იჩხუბა. ალექსანდრე თოფურიას დებიუტით ძალიან გაოცებული ვერ დავრჩი," - დაწერა UFC-ის ორგზის და ოლიმპიურმა ჩემპიონმა თავისუფალი სტილით ჭიდაობაში ჰენრი სეხუდომ.</p><p>ალექსანდრეს თავდაპირველად კოდი ჰედონთან (8-1) უნდა ეჩხუბა, თუმცა აღნიშნული მეტოქე ბრძოლას ჩაეხსნა და ის თანამემამულე თიქნესიმ ჩაანაცვლა, რომელიც ალექს ვოლკანოვსკის სპარინგ პარტნიორი გახლავთ. უფროსმა თოფურიამ რთული ბარიერი ადვილად გადალახა დაUFC-ის სუპერმსუბუქ წონაში წინსვლა დაიწყო.</p><p><span style="font-size: 12.16px;"><span style="font-size: 12.16px;"><span style="font-size: 12.16px;"></p><p><p></span></span></span><br></p>