<p>5 და 6 ოქტომბერს, თბილისის ნარდის ფედერაციის ორგანიზებით და ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის მხარდაჭერით, 2019 წლის თბილისის თასის გათამაშება გაიმართა ნარდის 3 სახეობაში: ძირითადი ტურნირი, ტურნირი ქალთა შორის და ტურნირი შერეულ წყვილთა შორის.</p><p><p><p>თბილისის თასი 2019-ის ძირითადი ტურნირის გამარჯვებული დედაქალაქის სტუმარი რაფატ ესპმაილოვი გახდა, რომელმაც ფინალში თეიმურაზ ქურციკიძეს აჯობა და თასს დაეუფლა, მე-3 ადგილზე კი დავით ტლაშაძე გავიდა.</p></p></p><p>ქალთა შორის თბილისის თასი 2019-ის მფლობელი ანა წიკლაურია, მე-2 ადგილზე ლალი ქურციკიძე გავიდა, ხოლო თამარ ფულარიამ მე-3 ადგილი დაიკავა.</p><p>შერეულ წყვილთა შორის საპრიზო ადგილები შემდეგნაირად გადანაწილდა: პირველი ადგილი - ლევან ქარელი/ლალი ქურციკიძე, მე-2 ადგილი - ლადო ხარხელაური/ნატალი აბასოვა, მე-3 ადგილი - თეიმურაზ ქურციკიძე/ლალი პავლიაშვილი.</p><p>თასის მფლობელები და საპრიზო ადგილებზე გასული სპორტსმენები თბილისის ნარდის ფედერაციის პრეზიდენტმა და ქალაქ თბილისის მერიის კულტურის, განათლების, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა საქალაქო სამსახურის წარმომადგენლებმა სხვადასხვა პრიზითა და ფულადი პრემიით დაჯილდოეს.<br></p>