<p>27 თებერვალს ნარდში "საქართველოს ჩემპიონატი 2021"-ის მე-2 ტურის მატჩები გაიმართა.</p><p>პროფესიონალთა ლიგის მე-2 ტურის გამარჯვებულია ედუარდ ნაზარიანი, ხოლო პირველი ლიგის მე-2 ტური რობერტ კოკოლაშვილმა მოიგო.</p><p>საპრიზო შვიდეული, პროფესიონალთა ლიგა:</p><p>1 ადგილი - ედუარდ ნაზარიანი</p><p>2 ადგილი - რომან გვენეტაძე</p><p>3 ადგილი - ალექსანდრე ჩაჩანიძე</p><p>4-5 ადგილი - გია ფოჩხუა</p><p>4-5 ადგილი - რამაზ უკლება</p><p>6-7 ადგილი - ზვიად შათირიშვილი</p><p>6-7 ადგილი - ედიშერ თაკვარელია</p><p><img src="pictures/artimages/original/c207d5e83d53b471f01578647d4d446e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="27 თებერვალს, ნარდში "საქართველოს ჩემპიონატი 2021" მე-2 ტურის მატჩები გაიმართა." width="651" height="300" style="border: 0px;" /></p><p>საპრიზო შვიდეული, პირველი ლიგა:</p><p>1 ადგილი - რობერტ კოკოლაშვილი</p><p>2 ადგილი - ალეკო მანაშვილი</p><p>3 ადგილი - ალექსანდრე ქურდობაძე</p><p>4 ადგილი - ნათია არჯევანიძე</p><p>5-6 ადგილი - გიორგი ჭიღლაძე</p><p>5-6 ადგილი - გიორგი იაშვილი</p><p>7 ადგილი - დავით ხიზანიშვილი</p><p>საქართველოს ნარდის ჩემპიონატის 2021 წლის სეზონის მორიგი, მე-3 ტური 27 მარტს გაიმართება.</p><p>კონტაქტი: 598 808 807 (ქუჩიშვილის ქ.8, სასტუმრო "პრიმავერა").<br></p>
მარინა
გილოცავთ!მიხარია რომ ნარდმა საქართველოში კულტურული ფორმა მიიღო დამსახურებულად.დღეს ის არაოლიმპიურ სპორტს მიეკუთვნება.ნარდი საქართველოს ისტორიის ნაწილიცაა.ძველ საქართველოში თითქმის ყველა ოჯახში(დიდგვაროვნების,გლეხების) იყო ნარდი და ყველა მცირე სუფრის, ნადიმისა თუ ქორწილის წინ ხალისით თამაშობდნენ მას.დღესაც ასეა! მადლობა სტატიის ავტორს.