<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო: facebook.com/georgianaquaticsportsnationalfederation/</div></p></p><p><p><p>3-5 მაისს, ხორვატიის ქ. ზადარში ჩატარდა LEN-ის (ევროპის საწყლოსნო ფედერაცია) მე-17 საერთაშორისო ტურნირი წყალში ხტომაში "ალპე ადრია ზადარი", რომელშიც ახალგაზრდებსა და კადეტებს შორის ევროპის 8 ქვეყნის 150 სპორტსმენი იღებდა მონაწილეობას.</p></p></p><p><p><p>საქართველოს <strong>ირაკლი საკანდელიძე</strong>, <strong>თეკლა შარია</strong>, <strong>მარიამ შანიძე</strong>, <strong>გიორგი წულუკიძე</strong>, <strong>კოკა საკანდელიძე</strong> და <strong>ალექსანდრე ცხომელიძე</strong> წარადგენდნენ.</p></p></p><p><strong>მარიამ შანიძემ</strong> მესამე ადგილი დაიკავა და ბრინჯაოს მედალი მიიღო, ხოლო შეჯიბრების ბოლო დღეს 19-წლამდელებს შორის 3 მეტრის ტრამპლინიდან ხტომაში ოქროს მედალი პირადი რეკორდით (406 ქულა) მოიპოვა <strong>ირაკლი საკანდელიძემ</strong>.</p><p><strong>მომზადებულია facebook.com/georgianaquaticsportsnationalfederation/-ის მიხედვით</strong></p><p><br></p>