<p>სპორტულ ჟურნალისტთა საერთაშორისო დღის აღსანიშნავად, 2 ივლისს "თბილისი ჰილსის" გოლფის მოედნებზე მედია-ფესტივალი "ბაჩოს თასი 2019" გაიმართა.</p><p>ტურნირი სპორტული ჟურნალისტების მონაწილეობით, საქართველოს გოლფის ფედერაციის მიერ დადგენილი წესებისა და რეგლამენტის გათვალისწინებით ჩატარდა. გამარჯვებულები და პრიზიორები გამოვლინდნენ ინდივიდუალური მაჩვენებლების შესაბამისად, კაცებსა და ქალებს შორის.</p><p>ვაჟთა შორის პირველი ადგილი მოიპოვა ლაშა რამაზაშვილმა, ვერცხლის მედალი ზვიად შათირიშვილმა დაისაკუთრა, ხოლო მესამე ადგილი და შესაბამისად ბრინჯაოს მედალი - გიორგი ათაბეგაშვილმა. გოგონებში ჩემპიონი გახდა თამარ მამაგულაშვილი, ვერცხლის მედალი მერსი სულხანიშვილმა მოიპოვა, ბრინჯაო კი ანი ნადირაშვილმა.</p><p>ტურნირში მონაწილეობდნენ ქართველი სპორტსმენებიც, თუმცა მათი შედეგები ცალკე დაითვალა და საბოლოოდ გოგონებში საუკეთსო შედეგი დააფიქსირა - ბატუტზე მხტომელმა <strong>ლუბა გოლოვინამ</strong>, რომელიც მინსკის მეორე ევროპული თამაშების ვერცხლის პრიზიორია. ვაჟებში საუკეთესო იყო წყალბურთის ნაკრების წევრი - <strong>გიორგი ხვედელიანი</strong>.</p><p>მათ გარდა, სპორტულ ჟურნალისტებთან ერთად, სპორტული მედიის საერთაშორისო დღე აღნიშნეს წყალბურთის ნაკრების კაპიტანმა - <strong>ზურაბ რურუამ</strong>, ხელბურთის ნაკრების კაპიტანმა <strong>შოთა თევზაძემ</strong>, საქართველოს კალათბურთელთა ნაკრების ვეტერანმა მოთამაშემ - <strong>ვიქტორ სანიკიძემ</strong> და ნაკრების მოთამაშემ <strong>მერაბ ბოქოლიშვილმა</strong>.</p><p><p><p>გოლფის მედია-ტურნირის ორგანიზატორები იყვნენ განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო, სპორტულ ჟურნალისტთა ასოციაციასთან და გოლფის ფედერაციასთან ერთად.</p></p></p><p><p><p>ფესტივალის მხრდამჭერები - "თბილისი ჰილსი", ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი, კომპანია "ზედაზენი", ტურნირის პარტნიორები - ოლიმპიური აუზი, სპორტული ტანსაცმლის მაღაზია "NICK ანდ DAVE". მედია-ფესტივალის გამარჯვებული და პრიზიორები დაჯილდოვდნენ შესაბამისი თასებით და ტურნირის ორგანიზატირების და მხარდამჭერი პარტნიორების მიერ დაწესებული სამახსოვრო პრიზებით.</p></p></p><p>სპორტულ ჟურნალისტთა მედია-ტურნირი "ბაჩოს თასი" სპორტის სამინისტროს მხადაჭერით 2010 წლიდან ტარდება და სპორტული გაზეთის "სარბიელის" ჟურნალისტის, ბაჩო სვანიძის ხსოვნას ეძღვნება.<br></p>