<p>საქართველოს სპორტული ნარდის ფედერაციის ნარდის კლუბში საქართველოს ნარდის ლიგის სარეიტინგო ტურნირების სერიის მე-11 ტური გაიმართა. ტურის გამარჯვებული კახაბერ ნაჭყებია გახდა, მე-2 ადგილი სოინგულ ამიროვს ერგო, ხოლო მე-3 და მე-4 ადგილებზე გია ფოჩხუა და ედიშერ თაკვარელია გავიდნენ.</p><p>ამრიგად, დღევანდელი მდგომარეობით, საქართველოს ნარდის ოსტატთა რეიტინგს კახაბერ ნაჭყებია უდგას სათავეში 151 ქულით. მე-2 ადგილზე ბაქარ მათიკაშვილია, რომელსაც 137 ქულა აქვს.</p><p>აქვე გაცნობებთ, რომ თბილისის ნარდის ფედერაციის ცნობით, 21-22 სექტემბერს ნარდში დედაქალაქის ჩემპიონატი გაიმართება. მსურველებს ჩემპიონატში მონაწილეობა შეუძლიათ უფასოდ, ხოლო გარანტირებული საპრიზო ფონდი 2340 ლარს შეადგენს.</p><p>რეგისტრაცია დაწყებულია და ტურნირზე დარეგისტრირების ბოლო ვადა 21 სექტემბრის 11:00 საათამდეა. ტურნირი გაიმართება პროფესიონალთა, ქალთა და მოყვარულთა შორის.</p><p>მისამართი: თბილისის ნარდის ფედერაცია. თბილისი, ქუჩიშვილი ქ. 8, სასტუმრო "პრიმავერა".</p><p>მუშაობს ცხელი ხაზი: 598 808 807</p><p>მეტი ინფორმაციის მიღება კი ფედერაციის საიტიდანაა (www.geonardi.com) შესაძლებელი.<br></p>