<p>ფეხბურთელ გიორგი შაქარაშვილის საქმის ძალადობის ეპიზოდზე ბრალდებული 8 სრულწლოვანი თბილისის საქალაქო სასამართლომ დამნაშავედ ცნო.</p><p>დაკავებული 5 პირიდან 4 ბრალდებულს 5-5-წლიანი პატიმრობა, ერთ პირს - მორაგბე ვასილ მახარაძეს კი, 9-წლიანი პატიმრობა მიესაჯა.</p><p>აღნიშნული გადაწყვეტილება მოსამართლე ლავრენტი მაღლაკელიძემ გამოაცხადა.</p><p>დღევანდელ სასამართლო პროცესზე დაცვის მხარემ დასკვნითი სიტყვა წარმოთქვა, რის შემდეგაც მხარეებმა რეპლიკის უფლებით ისარგებლეს.</p><p><p><p>ცნობისთვის, ფეხბურთელ გიორგი შაქარაშვილის საქმეზე ბრალდებულ 8 სრულწლოვანს ძალადობას, ჯგუფური ძალადობის ორგანიზებასა და თავისუფლების უკანონო აღკვეთას ედავებიან.</p></p></p><p><p><p><strong>წყარო: <a href="https://www.interpressnews.ge/ka/article/647420-giorgi-shakarashvilze-zaladobis-sakmeze-moragbe-vasil-maxarazes-9-cliani-patimroba-4-srulclovan-braldebuls-ki-tavisuplebis-5-5-clit-agkveta-miesaja" target="_blank">IPN</a></p><p></strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> <p></strong> <p></p></p></p><p><br></p>
ქართველი ველოსპორტსმენების წარმატება საერთაშორისო ასპარეზზე- 2 ოქროს, 1 ვერცხლის და 2 ბრინჯაოს მედალი
[VIDEO] „საქართველოს ეროვნული ლატარია“ აგრძელებს სპორტის მხარდაჭერას და აქტიურად მონაწილეობს სოციალური ინიციატივების ხელშეწყობაში
Aprilia Racing-ის ისტორიული გამარჯვება MotoGP-ს რბოლაში!
მბაპე: ეპიზოდი უნდა გამოიძიონ, პელესტრინიმ ვინისიუსს "მაიმუნი" ხუთჯერ უწოდა
მასობრივი ჩხუბი მატჩის შემდეგ - "ბენფიკას" და "რეალს" სერიოზული სანქციები ელით?