<p><p><p>კორონავირუსის პანდემიამ, ყველა სხვა სფეროს მსგავსად, სპორტშიც მრავალი პრობლემა შექმნა. ვირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით დაწესებული რეგულაციები ხელს უშლის სპორტსმენებს ვარჯიშებსა და გასვლით ტურნირებში, რაც საბოლოოდ განსაკუთრებით მძიმედ მომავალ თაობებზე აისახება.</p></p></p><p><p><p>ჭადრაკის ფედერაციის პრეზიდენტი გია გიორგაძე აცხადებს, რომ ვაქცინაცია კოვიდპანდემიის დამარცხების ერთადერთი გზაა. იგი ფიქრობს, რომ უმთავრესია სამედიცინო სფეროს სპეციალისტების ნდობა, რადგან მათ აქვთ შესაბამისი განათლება და ცოდნა. ფედერაციის პრეზიდენტი საზოგადოებას მოუწოდებს, რომ აიცრან და ერთმანეთის ჯანმრთელობას გაუფრთხილდნენ.</p></p></p><p><p><p>"აცრილი ვარ, რა თქმა უნდა. მეტიც, ახლა ზუსტად მესამე "ბუსტერდოზაზე" ვარ მისული ინფექციურ კლინიკაში. ვფიქრობ, იმისთვის, რომ დავამარცხოთ ეს ვერაგი ვირუსი, ყოველ შემთხვევაში, თუ არ დავამარცხებთ, უკან მაინც დავახევინოთ, აუცილებელია, ადამიანები აიცრან და ამით ერთმანეთის ჯანმრთელობას გავუფრთხილდეთ.</p></p></p><p><p><p>რაც პანდემია დაიწყო, ტურნირის ნორმალურად ჩატარება მოგვენატრა. მართალია, ჩვენ ყველაფერი ონლაინრეჟიმში გადავიტანეთ, მათ შორის - ჭადრაკის გაკვეთილები, ტურნირები, მაგრამ რეალურ თამაშს და რეალურ მეცადინეობას ეს ვერ შეცვლის. ეს, პირველ რიგში, მომავალ თაობაზე, ახალგაზრდა მოჭადრაკეებზე მოქმედებს. მათ ორი წლის განმავლობაში, ონლაინტურნირების გარდა, ვერსად ითამაშეს.</p></p></p><p><p><p>ევროპაში იწყება უკვე თამაშები, რადგან იქ, ფაქტობრივად, უმეტესობა აცრილია. აქედან გამომდინარე, მათ მისცეს საშუალება, რომ ბავშვებმაც დაიწყონ თამაშები. იმედი მაქვს, მომავალი წლიდან ჩვენც შევძლებთ ტურნირების ჩატარებას.</p></p></p><p>ვფიქრობ, იმ სფეროში, სადაც არ გვაქვს გამოცდილება და ცოდნა, უნდა დავუჯეროთ იმ ადამიანებს, რომლებსაც ეს ცოდნა აქვთ. ამ შემთხვევაში სამედიცინო სფეროში უნდა დავუჯეროთ ექიმებს. რაც შეიძლება მეტი ადამიანი უნდა აიცრას, რომ ეს პანდემია დავამარცხოთ. ამიტომ მოვუსმინოთ ექიმებს, დავუჯეროთ სპეციალისტებს და ავიცრათ", - ამბობს გია გიორგაძე.</p><p><br></p>