<p>დღეს საქართველოს ეროვნულ ოლიმპიურ კომიტეტში სეოკ-ის პრეზიდენტი ლერი ხაბელოვი 2025 წლის ევროპის ზამთრის ახალგაზრდულ ოლიმპიურ ფესტივალთან დაკავშირებით ბიატლონის ექსპერტ მარკ სენგერს შეხვდა და 2025 წელს ბაკურიანში დაგეგმილი ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალისთვის ბიატლონის ტრასის მშენებლობის შესახებ ისაუბრა.</p><p>ბიატლონის ექსპერტი მარკ სენგერი საქართველოში სეოკ-ის მოწვევით და საერთაშორისო ბიატლონის ფედერაციის რეკომენდაციით იმყოფება. ის ბაკურიანს სეოკ-ის ვიცე-პრეზიდენტთან, მამუკა ხაბარელთან ერთად 24-26 ოქტომბერს ეწვევა და მოინახულებს ევროპის ზამთრის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალისთვის დროებითი ტრასის მშენებლობის სავარაუდო ადგილმდებარეობებს.</p><p><p><p>შეხვედრას ესწრებოდენენ სეოკ-ის ვიცე-პრეზიდენტი მამუკა ხაბარელი, გენერალური მდივანი ემზარ ზენაიშვილი და საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი რუსუდან აფციაური.</p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong>geonoc.org.ge</strong></p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
ძალიან კარგი იქნებოდა, სპორტის ამ სახეობაში წარმომადგენელი რომ გვყავდეს.