<p><p><p>თბილისში ოლიმპიური ჩემპიონის ნუგზარ ასათიანის სახელობის ფარიკაობის დარბაზში, სეოკ-ის ინიციატივით, სოკ-ის ოლიმპიური სოლიდარობის პროგრამული დაფინანსებით და საქართველოს ფარიკაობის ეროვნული ფედერაციის ორგანიზებით ჩატარდა მწვრთნელთა ტექნიკური კურსები.</p></p></p><p><p><p>ხუთდღიან თეორიულ და პრაქტიკულ გადამზადებაში, რომელსაც უკრაინელი, რაპირით ფარიკაობაში ხუთგზის მსოფლიოს ჩემპიონი სერგი გოლუბიცკი უძღვებოდა, რაპირით ფარიკაობაში საქართველოს სხვადასხვა რეგიონის 25 მწვრთნელი მონაწილეობდა.</p></p></p><p><p><p>ფარიკაობის მწვრთნელებს ტექნიკური კურსების წარმატებით დამთავრება მიულოცა, შემდგომი წარმატებები უსურვა და შესაბამისი სერტიფიკატები გადასცა სეოკ-ის პრეზიდენტმა ლერი ხაბელოვმა.</p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong>წყარო: საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი</strong></p></p><br></p>