<p><p><p>კვირას, 22 ოქტომბერს, 13:00 საათიდან, ჯიუ-ჯიცუს რიგით მე-7 ტურნირი გაიმართება.</p></p></p><p><p><p>საქართველოს ჯიუ-ჯიცუს ტურნირი 2022 წელს დაფუძნდა და მისი მიზანია, ჩვენს ქვეყანაში, სპორტის ეს სახეობა უფრო მეტად განვითარდეს, გახდეს პოპულარული, გავიდეს საერთაშორისო დონეზეც და უახლოეს პერიოდში საქართველო ჯიუ- ჯიცუს ტურნირების ერთ-ერთ მსოფლიო ჰაბად გადაიქცეს.</p></p></p><p><p><p>შეჯიბრება ორ მიმართულებაში: -კიმანოთი (GI) და კიმანოს გარეშე (NO GI) ტარდება.</p></p></p><p><p><p>დღეის მონაცემებით, ტურნირში მონაწილეობას როგორც ქართველი, ასევე უცხოელი 200-მდე ახალგაზრდა სპორტსმენი იღებს და ეს რიცხვი მზარდია.</p></p></p><p><p><p><strong>დამფუძნებლები არიან</strong>: გიორგი ობოლაძე (მსოფლიო ჩემპიონი ჯიუ-ჯიცუში) და ნიკა მურადაშვილი.</p></p></p><p><p><p><strong>ოფიციალური მხარდამჭერები</strong>: ბრაზილიის და იაპონიის საელჩოები, British international school და დაცვის სამსახური "მაგისტრი".</p></p></p><p><br></p>