<p>საერთაშორისო ოლიმპიური კომიტეტის ოლიმპიური სოლიდარობის პროგრამული დაფინანსებით, საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის მხარდაჭერით და საქართველოს ჩოგბურთის ეროვნული ფედერაციის ორგანიზებით, 16-27 ოქტომბერს ალექსანდრე მეტრეველის სახელობის კომპლექსში - "მზიური", ჩატარდა ჩოგბურთის მწვრთნელთა ტექნიკური კურსები - "LEVEL 2".</p><p>აღნიშნულ კურსებში მონაწილეობა მიიღო თერთმეტმა მწვრთნელმა. კურსებს უძღვებოდნენ მოწვეული საერთაშორისო ექსპერტები - გორან შევჩენკო, კენან მალიკბეგოვიჩი და საერთაშორისო ექსპერტი თორნიკე კიკნაველიძე.</p><p>კურსების დასასრულს მონაწილეებმა ჩააბარეს როგორც პრაქტიკული, ასევე წერითი გამოცდა.</p><p>სეოკ-ის პირველმა ვიცე-პრეზიდენტმა ელგუჯა ბერიშვილმა მონაწილეებს გადასცა კურსებზე დასწრების სერტიფიკატი. რაც შეეხება საერთაშორისო სერტიფიკატებს, უახლოეს დღეებში გახდება ცნობილი, თუ რომელმა მწვრთნელმა მიიღო მწვრთნელის საერთაშორისო სერტიფიკატი.</p><p><strong>წყარო: საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი</strong><br></p>