<p>10 მარტს ნარდში "საქართველოს ჩემპიონატი 2024"-ის მე-2 ტურის მატჩები გაიმართა. პროფესიონალთა ლიგაში ტურის გამარჯვებული ბაქარ მათიკაშვილი გახდა, ხოლო პირველ ლიგაში ტური სერგო საბაშვილმა მოიგო.</p><p>პროფესიონალთა ლიგის საპრიზო ხუთეული:</p><p>I ადგილი - ბაქარ მათიკაშვილი</p><p>II ადგილი - ალექსეი ჭანტურიძე</p><p>III ადგილი - ლევან ნინიძე</p><p>IV ადგილი - ლაშა გამახარია</p><p>V-VIII ადგილი - გოჩა აქუბარდია</p><p>V-VIII ადგილი - მარინა პირველი</p><p>V-VIII ადგილი - დავით არაბული</p><p>V-VIII ადგილი - ალეკო მანაშვილი</p><p>პირველი ლიგის საპრიზო ხუთეული:</p><p>I ადგილი - სერგო საბაშვილი</p><p>II ადგილი - ომარ დვალი</p><p>III ადგილი - გია საღინაძე</p><p>IV-V ადგილი - კახა ვაშაძე</p><p>IV-V ადგილი - ალექსანდრე გალინიდი</p><p>საქართველოს ჩემპიონატის მე-3 ტური 31 მარტს გაიმართება.</p><p>საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატი 2023-ის პარტნიორები არიან - მსოფლიო ნარდის ფედერაცია, საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო, სასტუმრო "კოსტე", გაზეთი "ლელო", "მსოფლიო სპორტი".</p><p>კონტაქტი: 598 808 807</p><p><strong>geonardi.com</p><p></strong>სსნფ</p><p><br></p>
სხვა მნიშვნელოვანი სპორტის სახეობათა სია: ავჭალური - წინდაში გახვეული მარცვლეულის აკენწვლა. კოჭაობა - ცხვრის კოჭის გადაგდება და თოხანის გაგორება.