<p><p><p>ფარიკაობის საერთაშორისო ფედერაციამ (FIE) ზონალური ჩემპიონატების დასრულების შემდეგ 2018/19 წლების რეიტინგი განაახლა.</p></p></p><p><p><p>მსოფლიო ჩემპიონატის წინ, ქართველი მოფარიკავეებისათვის მნიშვნელოვანი ცვლილებები არ მომხდარა.</p></p></p><p><p><p>ხმალში ვაჟთა შორის, ერთი პოზიციით დაიწია და მე-13 ადგილზეა <strong>სანდრო ბაზაძე</strong>, თუმცა მის წინ მყოფ ტუნისელ ფარეს ფერჯანისთან თანაბარი ქულა აქვს.</p></p></p><p><p><p>47-ე ადგილი შეინარჩუნა <strong>მიხეილ მარდალეიშვილმა</strong>, <strong>ბექა ბაზაძემ</strong> 2 პოზიციით დაიხია უკან და 68-ეა, ყველაზე მეტად მდგომარეობა <strong>ნიკა შენგელიამ</strong> გაიუარესა, რომელიც 47 საფეხურით დაქვეითდა და 134-ე ადგილზეა.</p></p></p><p><p><p>რეიტინგში კიდევ ორი ქართველია: 161. ვაჟა რეჭია, 255. საბა სულამანიძე.</p></p></p><p><p><p>გუნდურ ჩათვლაში საქართველოს ხმლით მოფარიკავეთა ნაკრები კვლავ მე-11 ადგილზეა.</p></p></p><p><p><p>ხმალში ქალთა შორის რეიტინგში მყოფ სამივე სპორტსმენს წინსვლა აქვს, <strong>თეოდორა კახიანმა</strong> 14, <strong>ლიკა ჯიჯეიშვილმა</strong> 24 ადგილით აინაცვლა და შესაბამისად 89-ე და 96 ადგილებზე არიან, <strong>დარია ანტონოვა</strong> 214-ეა.</p></p></p><p>ვაჟებში რაპირაში, <strong>ლუკა ღაღანიძე</strong> 131-ეა, ხოლო ლაშა გალუაშვილი 149-ე პოზიციაზეა.</p><p>დაშნაში ქალთა შორის 169-ე ადგილზეა <strong>მაია გუჩმაზოვა</strong>.</p><p><p><p><strong>საქართველოს ფარიკაობის ფედერაციის პრესსამსახური</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/b490e137bbad411da41955a30acd28ed.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="2 ქართველი მოფარიკავე ქალი ახალ რეიტინგში დაწინაურდა" /></a></p><p></strong></p></p><br></p>