<p><p><p>15-29 ივლისს უნგრეთის დედაქალაქ ბუდაპეშტში ფარიკაობის მსოფლიო ჩემპიონატი გაიმართება, სადაც მონაწილეობას 10 ქართველი სპორტსმენი მიიღებს.</p><p>საქართველოს ღირსებას შემდეგი მოფარიკავეები დაიცავენ:</p><p><span style="text-decoration: underline;">ხმალი</span>: სანდრო ბაზაძე, ბექა ბაზაძე, მიხეილ მარდალეიშვილი, ნიკა შენგელია, თეოდორა კახიანი, ლიკა ჯიჯეიშვილი, დარია ანტონოვა</p></p></p><p><p><p><span style="text-decoration: underline;">რაპირა</span>: ლუკა ღაღანიძე, ლაშა გალუაშვილი</p></p></p><p><p><p><span style="text-decoration: underline;">დაშნა</span>: მაია გუჩმაზოვა.</p></p> <p><p></p><p>ბუდაპეშტში გამგზავრების წინ საქართველოს ნაკრების რამდენმა წევრმა საკუთარი მოსაზრება გამოთქვა:</p></p></p><p><p><p><strong>მიხეილ მარდალეიშვილი:</strong> "მსოფლიო ჩემპიონატზე მეშვიდედ მივდივარ, სეზონის მთავარ შეჯიბრებაზე გამოსვლა ჩემთვის ყოველთვის მნიშვნელოვანი და საპასუხიმგებლოა. ეს ის შეჯიბრია, რომლისთვისაც მთელი წელი ვემზადები და მინდა უმაღლესი შედეგი ვაჩვენო".</p></p></p><p><strong>თეოდორა კახიანი:</strong> "ევროპის ჩემპიონატზე მიღებული ტრავმის გამო, მსოფლიო ჩემპიონატისთვის მზადება ტრავმირებული მაჯით მიწევს, თუმცა ყველაფერს გავაკეთებ, რომ ჩემთვის მეექვსე მსოფლიო ჩემპიონატზე წარმატებით გამოვიდე".</p><p><strong>ბექა ბაზაძე:</strong> "მსოფლიო ჩემპიონატი საუკეთესო შანსია იმის, რომ მთელ მსოფლიოს წარუდგინო შენი თავი და შენი ქვეყანა. წელს ორმაგად მნიშვნელოვანია წარმატებით გამოსვლა, რადგან ტოკიო 2020-ის სალიცენზიო ქულები თამაშდება. ჩვენი მიზანი ბუდაპეშტში გამარჯვება და ტოკიოში გამგზავრებაა".</p><p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/b490e137bbad411da41955a30acd28ed.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="მიზანი ბუდაპეშტში გამარჯვება და ტოკიოში გამგზავრებაა - ქართველმა მოფარიკავეებმა მსოფლიო ჩემპიონატზე ისაუბრეს" /></a></p><p><br></p>