<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო:facebook.com/georgianfencing</div></p></p><p><p><p>15 ივლისს უნგრეთის დედაქალაქში ფარიკაობაში მსოფლიო ჩემპიონატი დაიწყო. შეჯიბრების პირველ დღეს დაშნასა და ხმალში საქართველოს ნაკრების ოთხმა წევრმა იასპარეზა.</p></p></p><p><strong>მაია გუჩმაზოვამ</strong> ჯგუფური ეტაპის დაძლევის შემდეგ პლეი-ოფის პირველივე ეტაპზე წააგო და ბრძოლას გამოეთიშა.</p><p>ხმალში ჯგუფური ეტაპი სამივე ქართველმა გაიარა, <strong>ბექა ბაზაძემ</strong> და <strong>მიხეილ მარდალეიშვილმა </strong>ჯგუფში ნაჩვენები შედეგების მიხედვით პლეი-ოფის პირველი ეტაპი გამოტოვეს, <strong>ნიკა შენგელიას</strong> კი ორი შეხვედრის გამართვა მოუწია. საბოლოოდ ძირითადი ეტაპის საგზური მხოლოდ მიხეილ მარდალეიშვილმა მოიპოვა.</p><p><p><p>18 ივლისს, T64-ში მიხეილ მარდალეიშვილი 26 წლის უნგრელს, FIE-ს რეიტინგში 21-ე პოზიციაზე მყოფ მსოფლიოს 2017 წლის ჩემპიონს, ანდრას სზატმარს საქართველოს დროით 12:45-ზე დაუპირისპირდება.</p></p></p><p><p><p><strong>სანდრო ბაზაძე</strong> კი, რომელიც წინასწარი ეტაპიდან თავისუფალი იყო, 15 წუთით ადრე 24 წლის ჰონკონგელს, მსოფლიო რეიტინგში 97-ე აარონ ჰოს შეხვდება.</p></p></p><p>დღეს, 16 ივლისს, ბუდაპეშტის BOK Sportcsarnok-ში საქართველოს წარმომადგენელი არ ეყოლება.</p><p>17 ივლისს კი ერთბაშად ხუთ მოფარიკავეს ვუგულშემატკივრებთ. ხმალში ქალთა შორის <strong>თეოდორა კახიანი</strong>,<strong> ლიკა ჯიჯეიშვილი</strong> და <strong>დარია ანტონოვა</strong> გამოვლენ, რაპირაში კაცთა შორის კი <strong>ლუკა ღაღანიძე</strong> და <strong>ლაშა გალუაშვილი </strong>იასპარეზებენ.</p><p><p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/b490e137bbad411da41955a30acd28ed.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="მიხეილ მარდალეიშვილი და სანდრო ბაზაძე მსოფლიო ჩემპიონატის ძირითად ეტაპზე იფარიკავებენ" /></a></p><p></strong></p></p><br></p>