<p>სფფ-ის ორგანიზებით და უეფას მხარდაჭერით, გრძელდება მასობრივი ფეხბურთის კვირეული. კვირეულის ფარგლებში, 24 სექტემბერს საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის პირველი ვიცე-პრეზიდენტი კახა ჭუმბურიძე და ვიცე-პრეზიდენტი ნიკა ჯღარკავა რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტთან, ბექა ოშხრელთან და სფფ-ის თანამშრომლებთან ერთად ცაგერის მუნიციპალიტეტში საჯარო სკოლებს ესტუმრნენ, მათ შორის, ცაგერის საჯარო სკოლას, სადაც წვრთნებს პროგრამის - "ფეხბურთი სკოლებში", ფარგლებში სფფ-ის მიერ გადამზადებული პედაგოგი ატარებს.</p><p>სფფ-ის წარმომადგენლებმა სკოლის მოსწავლეებს საჩუქრად სხვადასხვა სპორტული ინვენტარი გადასცეს და მათთან ერთად ფეხბურთი ითამაშეს.</p><p>შეგახსენებთ, რომ საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ორგანიზებით, პროგრამის - «ფეხბურთი სკოლებში“, პირველ ეტაპზე მთელი საქართველოს მასშტაბით სკოლებში 1000-მდე სპორტის მასწავლებელი გადამზადდა.</p><p>მასობრივი ფეხბურთის კვირეული 22 სექტემბერს დაიწყო და 30 სექტემბრამდე სხვადასხვა ღონისძიებით გაგრძელდება.</p><p>საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის პირველი ვიცე-პრეზიდენტი - კახა ჭუმბურიძე:</p><p><p><p>"ფეხბურთის ფედერაციის ორგანიზებით, მასობრივი ფეხბურთის კვირეული მიმდინარეობს, რომლის შემადგენელი ნაწილი ჩვენთვის ძალიან მნიშვნელოვანი პროექტი "ფეხბურთი სკოლებშია". დღეს ვიმყოფებით ცაგერის პირველ საჯარო სკოლაში, სადაც ბავშვებს სფფ-ის პროგრამით გადამზადებული მწვრთნელი ავარჯიშებს. ძალიან სასიამოვნოა, რომ საწვრთნელ პროცესში ბიჭებთან ერთად გოგონები არიან ჩართულნი.</p></p></p><p><p><p>ჩემი აზრით, ახალგაზრდების სპორტში და კონკრეტულად, ფეხბურთში ჩართულობა ძალიან მნიშვნელოვანია და ამ მიმართულებით საქართველოს ფეხბურთის ფედერაცია მომავალშიც გააგრძელებს სხვდასხვა პროექტის განხორციელებას".</p></p></p><p><p><p><strong>მომზადებულია GFF.GE-ს მიხედვით</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="საქართველოს ფეხბურთის ფედერაცია ცაგერს ესტუმრა" /></a></p><p></strong></p></p><br></p>