<p><p><p>5 ოქტომბერს, რუსეთის პრემიერლიგის მე-12 ტურში ქართველების "რუბინმა" სახლში 2:1 მოუგო "ტამბოვს".</p></p></p><p><p><p>"რუბინმა" ყველა ტურნირზე ექვსმატჩიანი მოუგებელი სერიის შემდეგ იმარჯვა, 14 ქულით მე-10 ადგილზეა და 19 სექტემბერს მოსკოვში "სპარტაკს" შეხვდება.</p></p></p><p><p><p>ყაზანურ გუნდში ჩემპიონატზე ჩატარებულ მე-9 მატჩში სადებიუტო გოლი გაიტანა ზურიკო დავითაშვილმა, რომელიც 73-ე წუთზე ხვიჩა კვარაცხელიამ შეცვალა.</p></p></p><p><p><p>დავითაშვილი მატჩის საუკეთესო ფეხბურთელად დაასახელეს.</p></p></p><p><p><p>"რუბინის" კიდევ ერთი ქართველი ლეგიონერი ბექა მიქელთაძე სათადარიგო იყო.</p></p></p><p><p><p>სტუმართაგან გოლი "სპარტაკიდან" განათხოვრებულმა გიორგი მელქაძემ გაიტანა, მისი გუნდის კარს კი გიორგი შელია იცავდა - ორივე რუსეთის მოქალაქეა.</p></p></p><p><p><p> <p></p></p></p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="დავითაშვილმა პირველად გაიტანა - "რუბინმა" როგორც იქნა გაიმარჯვა [VIDEO] " /></a></p></p><br></p>
ნუ ქმნით გადამეტებულ მოლოდინებს. გარდა ამისა პირველი ნაკრებიდან კი არ უნდა დავიწყოთ ფეხბურთი, არამედ 19 წლიანებიდან. დაე მანდ და 21 ანებში გამოიჩინონ თავი. პირველ ნაკრებში ეხლა გინდა ყოფილან გინდ არა.