<p>ვარლამ ლიპარტელიანი სოციალურ ქსელში პოსტს აქვეყნებს, სადაც წერს:</p><p>"პირველივე დღიდან ვამბობდით, რომ საქართველოს ძიუდოს ეროვნული ნაკრების თითოეული წევრი ერთ აზრზე ვართ და ერთად სამართლიანი ბრძოლისკენ ვართ მომართულნი.</p><p>ჩვენს ერთობას ვერ დაარღვევს ვერავინ! მიუხედავად უამრავი მცდელობისა".</p><p>ლიპარტელიანის პოსტში, რომლის გამოქვეყნებულ ფოტოსაც ქვემოთ ნათავთ, ზედა ნაწილში ლაშა შავდათუაშვილი და ვაჟა მარგველაშვილი არიან, რომლებიც რამდენიმე დღის წინ იაპონიაში შეკრებაზე გაემგზავრნენ.</p><p>სურათის ქვედა ნაწილში კი - ის ძიუდოისტები, რომლებმაც ვარჯიში შეწყვიტეს და დავით ქევხიშვილის გადადგომას ითხოვენ.</p><p><img src="pictures/artimages/original/97ec26a255f17231b67cb73cfa5266b1.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ჩვენს ერთობას ვერავინ დაარღვევს! - ვარლამ ლიპარტელიანის ემოციური პოსტი" /></p><p><a href="/tcidaoba/dziudo/118313-lasha-shavdathuashvili-da-vazha-margvelashvili-iaponiashi-shekrebaze-gaemgzavrnen.html" target="_blank"><span style="color: #0000ff;"><strong>▶ ლაშა შავდათუაშვილი და ვაჟა მარგველაშვილი იაპონიაში შეკრებაზე გაემგზავრნენ</strong></span></a></p><p><a href="/tcidaoba/dziudo/118354-varlam-liparteliani-thu-vinme-amas-uaryofs-matyuara-mitsodeth.html" target="_blank"><span style="color: #0000ff;"><strong>▶ ვარლამ ლიპარტელიანი: თუ ვინმე ამას უარყოფს, მატყუარა მიწოდეთ!</strong></span></a><br></p>
leo
პაატას და მისთანებს-ს. არ ღირს უაზრო კომენტარზე გამოხმაურება, მაგრამ ერთს ვიტყვი, რეალობას ხარ აცდენილი ჯიგარ. გაუგებარია, რა ჯობდა, ყველაფერი შიგნით მოგვარებულიყო, თუ ეს, რაც ახლა ძიუდოს გარშემო ხდება. ეს არის სრული სიბეცე და სიგიჟე. მე ნაკლებად მაინტერესებს ტყუი-მართალი, მე მაინტერესებს ქართული ძიუდოს მომავალი და არა ქევხიშვილები და ლიპარტელიანები, ეს უკანასკნელნი კი ჩემის აზრით უკვე წარსულია.
პაატას და მისთანებს
ძიუდო ამ ვაჟკაცებს დავიწყებული არაა აქვთ, პირიქით ისინი იბრძვიან რომ უკეთესი მომავალი ჰქონდეს ძიუდოს საქართველოში, ქევხიშვილი ტიპიური აფერისტია და სამ პოსტს ერთდროულად იკავებს და შენ პაატა და შენისთანები რომლებიც ქევხიშვილის მხარეს ხართ და მისთანების ფულის მონები ხართ და ბელადომანიებით ხართ შეპყრობილი, აქაოდა ქევხიშვილები და მისთანები უნდა მართავდნენ ფედერაციას, საერთოდ არ უნდა ლაპარაკობდნენ ამ ბიჭებზე რომლებიც ნამდვილი ვაჟკაცები არიან და თავიანთი საქმე იციან ასი პროცენტით.
ლევან ძმაო, შენ ალბათ იცი რაც ხდებოდა ჩვენს ძიუდოში და იმიტომ დაწერე რაც დაწერე! ეს რა გუშინ დაიწყო? სხვა ბიჭები რომ ეკიდა ფეხებზე ეგ როგორ იყო?!ქევხიშვილი წლებია იმას აკეთებდა რაზეც ახტნენ და რატომ??? უი ლიპო არ დააფინანსა?! მე ძიუდოს გულშემატკივარი ვარ და მეტი არაფერი, თქვენ ვინც შიგნით ტრიალებთ თქვენს თავს მოკითხეთ ეს აურზაური, ფულზე ყავს მობმული ქევხოშვილს ყველა და ესენიც ფულზე ახტნენ, ხოდა აწი თქვენ იცით ისპარინგეთ ერმანეთში, საქართველო სადღა გახსოვთ?!
შეგიძლია მშვიდად იყვე,იმიტომ რომ ძალიან მაგრად ცდები.
ახალგაზრდა თაობას იმის მაგალითი მისცეს, რომ მონურად არ იაზროვნონ და შეცვალონ ის არაჯანსაღი მდგომარეობა რაშიც აღმოჩნდა დღეს ქართული ძიუდო ამ მედროვეების ხელში.
მაგ ქვედა ფოტოზე მარტო თუშოზე მწყდება გული ლიპო შენ დროზე მოგებულიყავი გონს.
ako
ლიპო ეს უკვე მეტისმეტია წინა დღეებში სხვანაირად ვფიქრობდი ეხლა უკვე ვრწმუნდები რომ ეს დადგმულისპექტაკლია ჯობია წახვიდეთ სიმართლე რო ვთქვა მაგ ქვედა ფოტოდა მხოლოდ თუშის იმედი მქონდა დანარჩენის იმედი არ მქონდა ასე რომ წადით შეგიძლიათ.
ვარჯიში რატომ შეწყვიტეთ???? ამით საკუთარ თავს რომ მოაკელით ვერ ხვდებით?! უბრალოდ მეტი დრო გამოგიჩნდათ ამ ლაი ლაისთვის! რა მაგალითი მიეცით ახალგაზრდა თაობას თუ ხართ საერთოდ აზრზე??? ქევხიშვილის გადადგომა არ გადადგომის პროცესის გამო იმხელა ჩრდილი და ზიანი მიადგა ჩვენს ძიუდოს რომ კარგა ხანი ვეღარ მოვალთ აზრზე! ძალიან გული მწყდება ბექა და თუშიც რომ ჩაებნენ ამ ამბავში!!! მაგ ფოტოზე მყოფი ბიჭებიდან თქვენ ორზე იყო მთელი იმედები, ლიპო უკვე პოლიტიკოსაა, ხოლო ჭრიკი ჩვენდა საუბედუროდ წარსული (თქვენი დაწყებულია ეს ამბავი)...დანარჩენები ისედაც ვეღარ ჭიდაობენ. ძალიან მინდა ჩემს შეფასებებში ვცდებოდე!!! წარმატებები ჩვენს ძიუდოს!!!