<p><p><p>დიუსელდორფში მიმდინარე ძიუდოს გრანდ სლემზე 66 კგ-მდე წონით კატეგორიაში ვაჟა მარგველაშვილი ფინალში მსოფლიოს ორგზის იაპონელ ჩემპიონთან, ჰიფუმი აბესთან იპონით დამარცხდა.</p></p></p><p><p><p>მარგველაშვილმა ფინალამდე ალჟირელი ვაილ ეზინე, ჩეხი პაველ პეტრიკოვი, ყაზახი იერლან სერიკჟანოვი, აზერბაიჯანელი ორხან საფაროვი და რუსი იაკუბ შამილოვი დაამარცხა.</p></p></p><p><p><p>ამავე წონით კატეგორიაში ბრინჯაოს მედლისთვის ბრძოლა ბაგრატ ნინიაშვილმა შამილოვთან ვაზარით წააგო.</p></p></p><p><p><p>60 წონით კატეგორიაში ბრინჯაოსთვის ბრძოლა თემურ ნოზაძეს ნიდერლანდების სახელით მოასპარეზე ქართველმა თორნიკე ჭკადუამ მოუგო - თემურმა 3 შიდო მიიღო.</p></p></p><p><p><p>იგივე წონით კატეგორიაში ჯაბა პაპინაშვილი დამატებით დროში უზბეკ შარაფუდინ ლუფტალიევთან დამარცხდა და მედლისათვის ბრძოლა ვერ გააგრძელა.</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
Nick
ნინიაშვილზე ქულა არ იყო?
jako
sascauli nu ityvi. ragacas nishnavs albat :)))))
ხალხო,დისლაიქებს რომ მისვამთ,ჭიდაობას მე ვუყურე და თქვენ მისწორებთ?ჯაბა იყო და მის მიერ წაგებული ბრძოლა,ყველაზე სანახაობრივი იყო ჩვენი ბიჭების მიერ ჩატარებულ ბრძოლებს შორის.სხვათა შორის ,შედეგების მიუხედავად,ყველამ კარგად და ლამაზად იჭიდავა.არც ფიზიკაში უჭირდათ.
კვარა
ძალიან შეეჩვივნენ ბიჭები ფინალებში წაგებას.ძიუდოისტებიც და მოჭიდავეებიც.ცუდი ტენდენციაა.
რა დაგიჩაგრეს, 9 წუთში ილეთი ვერ გააკეთა.
ამირანს არ უჭიდავია,ჯაბა იყო,პაპინაშვილი.ნოზაძე ძალიან დაგვიჩაგრეს მსაჯებმა.
vaja margvelashvils!
ოლიმპიადაზე გადაგეხადოს სამაგიერო, შენ მაგი შეგიძლია!!!!!!