<p>ესპანეთის სახელით მოასპარეზე ქართველმა ნიკოლოზ შერაზადიშვილმა საკუთარ "ინსტაგრამგვერდზე" ემოციური პოსტი გამოაქვეყნა.</p><p>შეგახსენებთ, რამდენიმე დღის წინ ნიკოლოზი ევროპის ჩემპიონატის მე-3 ადგილისთვის ბექა ღვინიაშვილს შეხვდა. შერაზადიშვილმა ეს შეხვედრა დათმო, რის შემდეგაც ეს ემოციური პოსტი გამოაქვეყნა:</p><p>"მე ჩემი მაქსიმუმი გავაკეთე, მაგრამ ვხვდები, რომ ეს მაქსიმუმი საკმარისი არ იყო.</p><p>მე დავეცი, მაგრამ არა უშავს. შეიძლება დავეცე, მაგრამ კიდევ ერთხელ წამოვდგები. და როდესაც წამოვდგები, ვიქნები უფრო მაღლა, ვიდრე წინათ. უფრო ძლიერი, ვიდრე წინათ.</p><p>მე გავიმარჯვებ.</p><p>ნე ყოველთვის ჩემი ოჯახის მადლიერი ვიქნები, ასევე მწვრთნელის, მეგობრებისა და სპონსორების, რომლებიც მხარს მიჭერენ" - ნიკოლოზ შერაზადიშვილი.</p><p><p><br></p>
კაკო
შერაზადაშვილ-ღვინიაშვილის წყვილში ყოველთვის ბექა იყო პირველი ნომერი, ერთხელ დაუთმო, როდესაც მამა გარდაეცვალა. ჯერ საქართველოს დროშის აწევას რომ უნდა უგულშემატკივროს ქართველმა, ამაში საკამათო რა არის?!
არა ბებიაშენისამ აქ დაგიჯდებოდა და შენისთანებივით ტირილში გაატარებდა ცხოვრებას...წავიდა და ღმერთმა გაუმარჯოს.... ვისაც ვერ/არ აფასებენ აქ უნდა წავიდეს სწორედაც!!!!!!!
... ასე ხისტად ნუ წერთ!!! არ იმსახურებს ნამდვილად!!! დაინტერესდით რატომ წავიდა მისი ოჯახი ემიგრაციაში!!! და მერე გააკეთეთ დასკვნები!!!
არტ
და წარმატება ბექას და ყველა იმ ადამიანს ვისი გამარჯვების აღსანიშნავად ქართული დრიშა აიწევა. რაც შეეხება შერაზადაშვილს ის მსოფლიოს თვალში თ ესპანელია და ჩემთვისაც ასეა ასე რომ პირად ცხოვრებაში წარმატენას ვუსურვებ, ტატამზე კი ყოველთვის დამარცხებულიყოს ბექასთან და სხვა ნამდვილ ქართველენთან
ნუ გააფეტიშებთ და ნუ არეკლამებთ ამ ღამურას. ამით უწყობთ ხელს რომ სხვებმაც გაქცევაზე იფიქრონ, ისედაც ქართული "რუსული" ფინალი ვნახეთ წელს ევროპაზე... უფრო მეტი გინდათ?
"ასე უნდა იყოს ყოველთვის" - ბეჭედი დასვი და დაამტკიცე? მეც გამეხარდება, ასე რომ იყოს ყოველთვის, მაგრამ ავტომატურად არ ხდემა ამგვარად. მითუმეტეს, ამ ევროპამ რა აჩვენა 90-ში, ხომ ვერ შემახსენებდი?
საბრალო კომენტარია შენი მხრიდან.