<p>ბექა ღვინიაშვილმა (90 კგ) თელ-ავივის გრანდ სლემზე ოქროს მედალი მოიპოვა.</p><p>ღვინიაშვილმა გამოსვლა მეორე წრიდან დაიწყო, გადამწყვეტ ბრძოლამდე ბულგარელი ივაილო ივანოვი, უკრაინელი არტემ ბუბირი, მონღოლი ალტანბაგანა განტულგა და აზერბაიჯანელი მამადალი მეჰდიევი დაამარცხა, ფინალში კი უნგრელ კრისტიან ტოტს იპონით სძლია.</p><p>სამწუხაროდ მედლის გარეშე დარჩა ვარლამ ლიპარტელიანი (100 კგ).</p><p><p><p>ტურნირზე 66 კგ წონით კატეგორიაში ოქროს მედალს ვაჟა მარგველაშვილი, ხოლო ბრინჯაოს ლაშა ნადირაძე დაეუფლა.</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
გეთანხმები ძიუდოში ვარჯიშის რეჟიმის ნათელი მაგალითია შავდათუაშვილი 20 მოიგო ოლიმპიადა კაცი ცხოვრობს ამ სპორტით ტურნირი არყოფილა შედეგი არ დაედოს
ყოჩაღე ბექას, შესანიშნავი იყო და მსოფლიო და ევროპა მაგისია წელს, იმედია 90ს გააორებენ და ღვინიაშლი უეჭველი წასაყვანია, მეორრე მაისურაძეც იმსახურებს შანსს. ლიპარტელიანს მადლობა ყველაფრის მაგრან დროა მიხვდეს გრანდსლემები აღრაა მისი. წარმატებები ორივრს მომავალში.
პეტროსი
გენაცვალე ბექუშ.გილოცავ.
თავში აუვარდა ოლიმპიური ოქრო და 1 მილიონი, ასე დაემართა ზვიადაურსაც ზუსტად, დაიკიდა იმხელა ფული მისცეს
ღირსია ეს კაცი ოლიმპიური ოქროსი ბექაურმა ან წონა შეიცვალოს ან დაუთმოს ამ ლომმა ქართველ გულშემატკივარს იმდენი სიხარული მოგვიტანა გილოცავ და წარმატებები
იმედია აჭიდავენ ან შედეგებით გადაწყდება ბექაურთან დაკავშირებით ვინ წავა ოლიმპიადაზე თავის თავს აღარ გავს ლაშა ადგილი არავის უნდა ქონდეს გარანტირებული ვინც არ უნდა იყოს
გენაცვალე ჯიგარში!!!
საწყალი ტოტი, ცოტა მეცოდება კიდეც, რამდენჯერ აფორთხიალა თვითონაც აღარ ახსოვს..ბექა არ შეიძლება ევროპის და მსოფლიოს მედლის გარეშე დარჩეს, პარადოქსია რომ აქამდე არ აქვს ასეთი შესაძლებლობების ძიუდოისტს.