<p><p><p>13 აპრილს, რუმინეთში კლასიკური სტილით მოჭიდავეთა ევროპის ჩემპიონატზე ფინალში <strong>ლაშა გობაძე</strong> (82 კგ) გავიდა, <strong>იაკობ ქაჯაიამ</strong> (130 კგ) ვერცხლის, ხოლო <strong>ლევან ქავჟარაძემ </strong>(63 კგ) ბრინჯაოს მედალი მოიპოვა, <strong>საჩინო დავითაია</strong> (67 კგ) კი მესამე ადგილისთვის იბრძოლებს.</p></p></p><p><p><p>გობაძემ მოლდოველი ბრადუ 5:4, რუსი კომაროვი 5:0 და ფინელი როპონენი 11:0 დაამარცხა და ოქროს მედლისათვის დანიის წარმომადგენელ ბისულტანოვს შეხვდება.</p></p></p><p><p><p>ქაჯაიამ ფინელი ლაჰტი (9:0), პოლონელი კრაევსკი (10:0), რუსი სემიონოვი (3:2) დაამარცხა და ფინალი მსოფლიოს სამგზის ჩემპიონთან, თურქ რეზა კაიასთან 0:3 წააგო. აღსანიშნავია, რომ თურქი ფალავანი მეცხრედ გახდა ევროპირველობის გამარჯვებული.</p></p></p><p><p><p>ქავჟარაძემ უნგრელ კოვაჩს 10:0 მოუგო, რუსეთის წარმომადგენელ მარინიანთან 3:11 წააგო და მესამე ადგილისთვის ბრძოლაში პოლონელ ტრაცზის 5:2 სძლია.</p></p></p><p><p><p>დავითაიამ გერმანელ ვაისს (9:0) და უკრაინის წარმომადგენელ ნასიბოვს სძლია, ნახევარფინალში თურქ იუკსელთან 1:3 დამარცხდა და ბრინჯაოსთვის იბრძოლებს.</p></p></p><p><p><p>გობაძე ოქროსათვის, დავითაია კი ბრინჯაოსთვის 14 აპრილს იჭიდავებენ.</p></p></p><p><p><p> <p><div class="ws_video" id="13960" style="text-align: center; font-weight: bold; border: 1px solid; margin: 0px auto;"><span style="padding: 2px; display: block; color: #990000; font-size: 14px;">Video</span><img src="http://video.ambebi.ge/files-6/2019/04-13/gobadze.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ევროპის ჩემპიონატი. კლასიკური: გობაძე ფინალშია - ქაჯაიას ვერცხლი და ქავჟარაძის ბრინჯაო [VIDEO]" /></p><p><span style="padding: 2px; display: block;">13.04.19. ლასა გობაძე ევროპირველობის ფინალში გავიდა</span></p></p> </div></p><br></p>
ბატონო???
Lado
შენ არ გრცხვენია კაცუნა სარკეში რო იხედები?
სირცხვილი!!!!!!!!!!