<p>"გაზ მეთანი" რუმინეთის ჩემპიონატში მესამე ადგილზეა და მხოლოდ 3 ქულით ჩამორჩება მეორე ადგილზე მყოფ "სტიაუას" <br> 30 წლის მცველი <strong>აკაკი ხუბუტია</strong>, ვინც სეზონი თბილისის "დინამოში" ჩაამთავრა, რუმინეთის მთავარი ლიგის ბინადარ "გაზ მეთანს" დაუბრუნდა.</p><p>ხუბუტია (20 მატჩი ეროვნულ ნაკრებში) ახალ თავგადასავალს იწყებს გუნდში, რომელშიც ადრეც თამაშობდა. ის "გაზ მეთანს" თურქულ შეკრებაზე გაჰყვება, სადაც დაგეგმილია ამხანაგური მატჩები "გაბალასთან", "ჰონვედთან" და "ოლექსანდრიასთან".</p><p>აღსანიშნავია, რომ 2009-12 წლებში ხუბუტია რუმინული გუნდის ერთ-ერთი ლიდერი იყო. "დინამომდე" მას არაერთი კლუბის ღირსება დაუცავს. უთამაშია "ზვეზდაში", "კაუნასში", "შილუტეში", "ვილნიუსში", "გაზ მეთანში", "სამსუნსპორში", "მორდოვიაში", "კერკირასა" და "მიხალოვცეში".</p><p>ამ დროისთვის, "გაზ მეთანს" <strong>კრისტიან პუშტაი</strong> წვრთნის. სწორედ ის ხელმძღვანელობდა გუნდს მაშინ, როცა ხუბუტია იქ წარმატებით თამაშობდა.</p><p>სასიამოვნოა, რომ იმ დროს, როცა ძალიან ბევრი ქართველი ფეხბურთელი საშუალოზე დაბალი კლასის გუნდებში მიდის, ხუბუტიამ მაღალი მიზნებისთვის მებრძოლი გუნდი აირჩია - ამ დროისთვის, "გაზ მეთანი" რუმინეთის ჩემპიონატში მესამე ადგილზეა და მხოლოდ 3 ქულით ჩამორჩება მეორე ადგილზე მყოფ "სტიაუას".</p><p>(იბეჭდება მცირე ცვლილებით)</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>