<p>საქართველოს ეროვნული ნაკრების ნახევარმცველმა ჯაბა ჯიღაურმა ეროვნული ლიგის ერთ-ერთ ლიდერ ბათუმის "დინამოსთან" კონტრაქტი გააფორმა.</p><p>ჯიღაურმა 2,5-წლიან ხელშეკრულებას მოაწერა ხელი და კლუბში 2021 წლის ბოლომდე დარჩება.</p><p>ეს ბათუმელთა რიგით მეოთხე დანამატია ბოლო პერიოდში ლადო დვალიშვილის, ლევან გეგეჭკორისა და მამუკა კობახიძის შემდეგ.</p><p>რაც შეეხება ჯიღაურს, მას სხვადასხვა დროს თბილისის "დინამოში", საჩხერის "ჩიხურაში", ყაზახურ "აქტობესა" და "ორდაბასიში" უთამაშია, ბოლო სეზონი კი ფრანგულ "გრენობლში" გაატარა, სადაც ლიგა 2-ში 13 შეხვედრა ჩაატარა.</p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ოფიციალურად: ჯაბა ჯიღაური ბათუმის "დინამოს" ფეხბურთელია" /></a></a></p><p><br></p>