<p>2021 წლის რაგბი ევროპის ჩემპიონატის პირველ მატჩში "ბორჯღალოსნებისა" და პორტუგალიის შეხვედრას იტალიელ მსაჯთა ბრიგადა მოემსახურება.</p><p>ლისაბონში მოედნის მსაჯი ნიეკი იქნება და მას კიდეებიდან ვედოველი და ბერტლი დაეხმარებიან, ხოლო ვიდეორეფერი როშინია. თამაში 6 მარტს, საქართველოს დროით 19 საათზე დაიწყება.</p><p>ამავე დღეს სოჭში რუსეთი რუმინეთს მასპინძლობს და მოედნის მსაჯი ქართველი შოთა თევზაძეა, რომელსაც კიდიდან საბა აბულაშვილი დაეხმარება. მეორე კიდის მსაჯი მოლდოველი პროკოპი იქნება, ვიდეორეფერი კი ასევე ქართველი თორნიკე გვირჯიშვილია.</p><p><p><p>შეგახსენებთ, 2021-22 წლების რაგბი ევროპის ჩემპიონატების ჯამის შედეგად, ორი მოწინავე გუნდი 2023 წლის მსოფლიო თასის საგზურს მიიღებს, მესამე კი საკონტინენტთაშორისო რეპეშაჟში ჩაერთვება.</p></p></p><p><p><p><strong>rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>