<p><p><p>თბილისის "დინამომ" განელი ნახევარმცველი ბარნს ოსეი დაიმატა, - ამის შესახებ ინფორმაციას დედაქალაქური კლუბი თავისი "ფეისბუქის" გვერდით ავრცელებს:</p></p></p><p><p><p>"დინამომ 26 წლის შემტევი ნახევარმცველი - ბარნს ოსეი დაიმატა. განელ ფეხბურთელს კარიერის ძირითადი ნაწილი პორტუგალიაში აქვს გატარებული. იცავდა პასუშ ფერეირას, უნიაუ მადეირას, აროუკასა და კოიმბრას ფერებს. ოსეის ბოლო გუნდი კვიპროსული ნეა სალამისი გახლდათ. ასევე უთამაშია განის ახალგაზრდულ ნაკრებში.</p></p></p><p><p><p>დინამომ ბარნს ოსეისთან 1.5-წლიანი კონტრაქტი გააფორმა".</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
ფეხბურთელია განა?:)
ფეხბურთის რა გითხრათ, სამაგიეროდ განდაგანას ცეკვავსო მაგრად ფიფიამ განაცხადა :))))))
asea!
ევროკავში ავალდებულებს ყველა ქვეყანას, განსაკუთრებით ფეხბურთის ორგანიზაციებს, რომ აუცილებლად ყველა გუნდში უნდა ყავდეთ რამოდენიმე აფრიკელი. აბა საქართველო ვინმეს ჩამორჩება? მაინტერესებს უნგრეთში თუ ვრცელდება ეს "დოქტრინები"? მაგარი პრემიერ მინისტრი ყავთ, არავის დაკრულზე არ დარბის "ზოგიერთებივით".
rezi
აფრიკელებით აივსო ჩვენი ჩემპიონატი. ქართველები ვერ მოგიძებნიათ არა? სადღაც გადაკარგულიდან, რომ არ ჩამოიყვანოთ?! მაგარ დომხალში ვართ. ეგენი აქედან წამსვლელები აღარ იქნებიან.