<p>დასრულდა კრისტალბეტ ეროვნული ლიგის 33-ე ტური. "გაგრა" "საბურთალოსთან" აგებდა და ბოლო წუთებზე ორი გოლი გაიტანა - 2:1. "სამგურალი" კი ორჯერ მარცხდებოდა ლიდერ "დინამო ბათუმთან" და 3:2 გაიმარჯვა. ანუ, ორივე შემთხვევაში ისე მოხდა, რომ ვინც აგებდა, იმან მოიგო...</p><p><strong>გაგრა 2:1 საბურთალო </strong></p><p>"გაგრა" 88-ე წუთამდე აგებდა "საბურთალოსთან", მაგრამ 2:1 იმარჯვა.</p><p>"საბურთალომ" სწრაფი გოლი გაიტანა, კერძოდ, შეიკნე სილამ გამოიყენა გიორგი კოხრეიძის დაფარული პასი, მეკარე მოატყუა და ცარიელ კარში შეაგორა ბურთი. ეს სილას მე-12 გოლია სეზონში, თუმცა ორთვენახევრის განმავლობაში არ ჰქონდა გატანილი.</p><p>პირველივე ტაიმში მალელმა სილამ დუბლის შანსი გაუშვა ხელიდან: პენალტი მოიპოვა, თავადვე დაარტყა და ოლექსანდრ ვორობეიმ მოიგერია...</p><p>ბოლოს კი თამაშის ბედი სხვაგვარად გადაწყდა. 88-ე წუთზე "გაგრას" 19 წლის შემტევმა საბა ზოიძემ შორიდან დარტყმით გაათანაბრა, ეს ზოიძის პირველი გოლია კრისტალბეთ ეროვნულ ლიგაში.</p><p>მსაჯის მიერ დამატებულ წუთებზე კი ბრაზილიელმა კლაუდინეიმ ასევე შორიდან ზუსტი დარტყმით გაუტანა ლაზარე კუპატაძეს და 2:1.</p><p>"გაგრა" მერვე ადგილზეა და მეშვიდეზე მყოფ თელავს მხოლოდ ორი ქულით ჩამორჩება. "საბურთალო" კი მეხუთე პოზიციაზეა. გიორგი მიქაძის გაწვრთნილ გუნდს ჩემპიონატში სამი ტურია არ მოუგია, თუმცა დავით ყიფიანის თასის ფინალშია გასული.</p><p><strong>სამგურალი 3:2 დინამო ბთ</strong></p><p>წყალტუბოს "სამგურალი" ორჯერ აგებდა ლიდერ "დინამო ბათუმთან", მაგრამ მაინც მოიგო - 3:2. "სამგურალი მეექვსეზე" რჩება, ბათუმელები კი ამჟამად 6 ქულით უსწრებენ მეორეადგილოსან "დინამო თბილისს".</p><p>ბათუმელები პირველივე წუთზე, კონკრეტულად 26-ე წამზე დააწინაურა პაატა ღუდუშაურმა, რომელიც კრისტალბეთ ეროვნული ლიგის მესამე წრის საუკეთესო ფეხბურთელი გახდა.</p><p>ტაიმის შუაში ალექსანდრე ვერულიძემ გაათანაბრა, თუმცა მალევე ღუდუშაურმა დუბლი შეასრულა ირაკლი ბიძინაშვილის კარგი პასის შემდეგ - 1:2.</p><p>შესვენების შემდეგ, პირველივე წუთებზე უკვე "სამგურალმა" გაიტანა, კერძოდ, შეცვლაზე შესულმა დავით მაისაშვილმა გაათანაბრა ანგარიში.</p><p><p><p>მსაჯის მიერ დამატებულ მეხუთე წუთზე კი "სამგურალმა" კონტრშეტევაზე გატანილით მოიგო. შეცვლაზე შესულებმა ითამაშეს კარგად: შარბელ გომესის გარღევვასა და პასს მოჰყვა ნიკა კალანდარიშვილის ჩახვეული დარტყმა და 3:2.</p></p></p><p><p><p><strong>erovnuliliga.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>