<p>საქართველოს 7-კაცა მსოფლიო რაგბის ჩელენჯერის სერიის მეორე ეტაპზე ა ჯგუფში კენიის, ტონგასა და პორტუგალიის წინააღმდეგ ითამაშებს.</p><p>მეორე ეტაპს 8-10 მარტს ურუგვაი, მონტევიდეო უმასპინძლებს. პირველი ეტაპი დუბაიში გაიმართა და საქართველო მე-8 ადგილს დასჯერდა, რისთვისაც საერთო ჩათვლაში 6 ქულა ჩაიწერა. შეგახსენებთ, სამი ეტაპის ჯამში ოთხი საუკეთესო გუნდი გრანდ-ფინალის ფლეი ოფში გავა, სადაც მათ მსოფლიო სერიის მე-9-მე-12 ადგილოსნები დაემატებიან და ეს 8 გუნდი 2025 წლის მსოფლიო სერიის საგზურს გაითამაშებს.</p><p>პირველი ეტაპი კენიამ მოიგო, რომელმაც ფინალში ჩილე დაამარცხა და საერთო ცხრილს 20 ქულით ლიდერობს. მონტევიდეოში საქართველოს დანარჩენმა მოწინააღმდეგეებმა ტონგამ (10 ქულა) და პორტუგალიამ (3 ქულა), შესაბამისად, მე-6 და მე-10 ადგილები დაიკავეს.</p><p><p><p>ჩელენჯერის სერიის მეორე ეტაპზე ბ ჯგუფში ჩილე, იაპონია, ჰონკონგი და მექსიკა მოხვდნენ. გ ჯგუფში ურუგვაი, გერმანია, უგანდა და პაპუა ახალი გვინეა ითამაშებენ.</p></p></p><p><p><p><strong>Rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> <p></strong></p></p><br></p>
თუ გასვლა გვინდა,ამ ტურნირზე სამეულში მაინც უნდა შევიდეთ.ძალიან ძნელია,მაგრამ არა შეუძლებელი.იქნებ რეპორტაჟების საკითხი მოგვარდეს,როგორმე?!ჩვენ ბიჭებს,წარმატებებს ვუსურვებ.